Logo

Kŕmne boilies - zhrnutie produktov

Kŕmne boilies je dnes výrobcami označované boilies, ktoré je ekonomicky výhodnejšie a pravdepodobne aj menej kvalitné ako boilies chytacie (to je otázne).

5. 08. 2014, autor: Miroslav Hirjak
Značka: Všeobecne

V tomto článku sa však nebudem zameriavať na presnú definíciu spojenia "Kŕmne boilies", alebo na jeho používanie (o tomto je napísaný iný článok, ktorý čoskoro bude zverejnený na mojeboilies.sk). Skôr sa zameriam na zhrnutie všetkých kŕmnych, ekonomicky výhodných, multipakových, futrovacích a ešte neviem pod akým názvom nájditeľných boilies. Článok má v prvom rade poskytnúť prehľad, čo dnešný trh ponúka. O samotnej kvalite sa neviem vyjadriť úplne objektívne (nie je možné otestovať všetky kŕmne boilies za rovnakých podmienok), preto porovnanie kvality nechám na samotných čitateľov v diskusii pod samotným článkom.

 

Mikbaits / Multibait
balenie: 5kg
cena: 32 €/5kg (1kg = 6,4 €)

Popis od výrobcu: Trvanlivé boilies na hromadné vnadenie... Multibait vyrábame z Multimixu, čo je zmes s nadštandardnou výživnou hodnotou a vyváženým zložením všetkých prísad. Je tiež doplnený o prvotriedne tekuté potravy a Ultra esencie. I keď je predurčený predovšetkým k plošnému zakrmovaniu, sám o sebe často prináša úlovky veľkých kaprov. Nezdráhajte sa preto nastražiť ho. Mnohým z vás už totiž dopomohol uloviť skutočne krásne úlovky. Zloženie: Rybie múčky 25%, objemové prísady, mliečne proteíny, vtáčie zoby, atraktory, extrakty 1%

Príchute: brusinka, frankfurtska klobasa, GLM, pečeň, losos, monster crab, oliheň, patentka

diskusia: Mikbaits všeobecne po značke

Multibait boilies

 

Zadravec baits / Happy Carp
balenie: 5kg
cena: 20 €/5kg (1kg = 4 €)

Popis od výrobcu: Základná rada vhodná tak na chytanie, ako hlavne na krmenie, urdržanie rýb na lovnom mieste.

Príchute: fish mix, sweet mix

diskusia: Happy carp

zadravec happy carp

 

Orthodox carp / BFE Boilies
balenie: 2 a 5kg
cena: 25 € - 29 €/5kg (1kg = 5 € - 5,80 €) a 11 € - 13 /2kg (1kg = 5 € - 6,50 €)

Popis od výrobcu: CHUTNÉ, VOŇAVÉ, VÝŽIVNÉ, CHYTĽAVÉ, CENOVO PRIJATEĽNÉ a pre kapry NEODOLATEĽNÉ. Týmito prívlastkami môžeme charakterizovať našu novú radu boilies, ktorú sme príznačne nazvali BfE alebo BOILIES pre KAŽDÉHO = BOILIES for EVERYONE. S týmto boilies sa nemusia báť ísť k vode ani ostrieľaní kaprári. Úlohou jeho neodolateľnej vône je zaujať kapry pri krátkych vychádzkach k vode a na druhej strane, úlohou jeho výživného a chutného zloženia je zastaviť a pridržať kapry na lovnom mieste na čo najdlhší čas. Obsahuje zmes SLADKÝCH vtáčích zobov s prídavkom MEDU, 20 % rybacej múčky a vysoký podiel enzymaticky ošetreného PROTEÍN KONCENTRÁTU, ktorého veľmi vhodný aminokyselinový profil dodáva zmesi vysokú STRÁVITEĽNOSŤ a CHUŤ. Jeho cenová trieda ho zaraďuje aj na použitie pri potrebe masívnejšieho kŕmenia. Univerzálnosť použitia a kvalita BfE vzhľadom k jeho cene si podmaní každého rybára.

Príchute: fish, fruit

diskusia: Fish & Fruit boilies BFE

BFE krmne boilies

 

starbaits / Mix boilies
balenie: 2,5 kg
cena: 9,95 €/2,5kg (1kg = 3,98 €)

Popis od výrobcu: Zmes vysoko kvalitného boilie zložená z kompletného sortimentu (Performance, kukuričné, bicolore, StarBaits,..). Vhodná k masívnemu vnadeniu na riekach a veľkých vodnýcgh nádržiach.

Poznámka: Starbaits ponúka ešte aj tzv. rada Grab & Go, ktoré je tiež možné použiť ekonomicky na masívne kŕmenie. 15 €/ 3kg (1kg = 5 €)

Príchute: zmiešané príchute v jednom balení

diskusia: Starbaits Mix Boilies

starbaits mix boilies

 

LK Baits / Euro economic boilies
balenie: 1 a 5kg
cena: 42 €/5kg (1kg = 8,40 €)

Popis od výrobcu: V minulých letech jsme ke vší spokojenosti vyprodukovali několik tun boilie Euro Economicza hranice České republiky. Velký zájem o boilie Euro Economic nás dovedl ke spolupráci se světově známými velkovýrobci prvotřídních produktů, s kterým jsme sjednotili odběry kvalitních surovin, abychom maximálně snížili náklady. Díky naší kooperaci a moderní technologické lince dnes firma LK Baits produkuje "krmné"-nutričně bohaté boilies za velmi příznivou cenu!

Príchute: Sardel, Sweet Pineaplle, Exotické ovoce, Spice Shrimp

Poznámka: Jedno z najdrahších boilies na trhu označené ako "ekonomik".

diskusia: Euro ekonomik boilies LK BAITS

LK Baits euro ekonomik boilies

 

Tandem baits / Euro boilies
balenie: 5kg
cena: 29 €/5kg (1kg = 5,80 €)

Popis od výrobcu: Euro boilies sú bez konkurenčná jednička na trhu a dokazujú, že boilie nemusí byť veľmi drahá nástraha. Našim cieľom bolo vytvoriť produkt, ktorý bude účinný a lacný. Euro boilies je kvalitný produkt, vyrobený z rýchlo sa prispôsobivej zmesi s využitím našich najlepších aromatických látok.

Príchute: vanilka, scopex, tutti frutti, ryba, med, krab, banán, patentka

Poznámka: 16 a 18 mm

diskusia: Euro boilies Tandem baits

Euro boilies Tandem baits

 

Lastia / Euro boilies
balenie: 3kg
cena: 12,70 €/3kg (1kg = 4,23 €)

Popis od výrobcu: Pri výrobe sme použili len také suroviny, ktoré sú pre všetky ryby veľmi ľahko stráviteľné a zároveň aby sa bolies vo vode rýchlo rozpúšťali. Preto je možné pri vytvorení kŕmneho miesta použiť aj väčšie množstvo a nemusíte mať obavy z prekŕmenia rýb. Rada EURO sa vyrába v dvoch aromatických prevedeniach Fruit mix a Fish mix. Takto si môžete na začiatku určiť základnú pachovú stopu (ovocie alebo ryba) vášho lovného miesta a výberom z niektorej arómy rady Siver Edition konkrétnu chytaciu nástrahu. Ďalej môžete pri zakladaní kŕmneho miesta použiť aj niektoré z širokej ponuky peliet. Z dôvodu rýchlej rozpustnosti nie sú EURO boilies vhodné na chytanie.

Príchute: fruit mix a fish mix

Poznámka: Je možné ešte využiť na vnadenie aj radu Economic boilies. Tá vychádza na 5,80 € za kg a je v príchutiach Royal Pepper a Brutal Fish.

diskusia: Euro boilies Tandem baits

Lastia krmne boilies

 

TOP Secret / Futter boilies
balenie: 3kg
cena: 12 €/3kg (1kg = 4 €)

Popis od výrobcu: Top Secret Futter Boilies je úplne nová rada veľmi kvalitného kŕmneho boilies, ktoré má unikátny pomer ceny a kvality. Vďaka spolupráci s najväčšími svetovými výrobcami prísad máte istotu, že toto boilie je vyrobené za použitia čerstvých ingrediencií. Boilie je stredne tvrdé, veľmi dobre sa vŕta a zostáva na háčiku prinajmenšom 24 hodín. Vďaka hrubej štruktúre sa prísady a príchute efektívne uvoľňujú. 

Príchute: vanilka, mušla, ryba, tutti-frutti, scopex&orech

diskusia: Top Secret boilies

futter boilies TOP Secret

 

NIKL / Massive feed ready boilies
balenie: 5kg
cena: 29,90 €/5kg (1kg = 5,98 €)

Popis od výrobcu: Pre túto sezónu sme vyšli v ústrety zákazníkom, ktorý radi používajú veľké množstvo návnad. Vyvinuli sme ekonomicky výhodné boilies, ktoré je ako stvorené pre dlhodobé predkrmovanie ale aj pre situácie, kedy chcete ryby udržať na lovnom mieste za každú cenu.  

Príchute: brusinka, kouzelné ovoce, mŕtva ryba, mušla, oliheň a chobotnica

diskusia: NIKL boilies

Massive feed NIKL boilies

 

JET FISH / Kŕmne boilies
balenie: 5kg
cena: 21,20 €/5kg (1kg = 4,24 €)

Popis od výrobcu: Boilie krmné JET FISH  5kg obsahuje mléčné proteiny a je doplněná směsí těch nejlepších atraktorů. Krmné boilie je pro kapra velmi lehce stravitelné a díky rychlému průsaku atraktorů z boilie do vody je účinné okamžitě. Tato nástraha je určena hlavně těm rybářům, kteří nemají čas vyrábět své vlastní návnady a upřednostňují kvalitu za super cenu.

Príchute: mix, tuniak, tutti-frutti, halibut-banán, orech-konope

diskusia: JET FISH boilies

Jet fish krmne boilies 

 

Carp Zoom / Weekend boilies
balenie: 2,5 kg / 5 kg a 10 kg
cena: 38,20 €/10kg (1kg = 3,82 €)

Popis od výrobcu: Vysoko kvalitné a vždy čerstvé boilies, ktoré sú nevyhnutné pre dosiahnutie kvalitného a úspešného rybolovu. 10 kg balenie obsahuje fruit mix o priemere 16mm -20mm boilies.

Príchute: ovocny mix, mäsový mix, scopex, veľký krab, mušľa, jahoda

diskusia: Carp Zoom weekend boilies

weekend boilies carp zoom

 

Sportcarp / Ekonom boilies
balenie: 5 kg
cena: 23,22 €/5kg (1kg = 4,64 €)

Popis od výrobcu: Tento boilies vyrábíme již sedmý rok. Modernizací výrobního procesu jsme snížili výrobní náklady a díky této úspoře jsme mohli zvýšit kvalitu boiliesu Ekonom při minimálním navýšení ceny. Dnes již Ekonom není pouze boilies Ekonom není pouze boiliesem na zakrmování, ale stal se z něho kvalitní boilies, na který můžete s úspěchem chytat.

Príchute: moruša, mušľa, jahoda, ryba, scopex, vanilka, mix, kaviár jeseter, anglická brusinka, med, oliheň plus, monster crab, ananás, tuniak, pečeň, halibut, divoká jahoda, 

diskusia: Sportcarp Ekonom boilies

Ekonom boilies Sportcarp

 

No Limit carp / Kŕmne boilies
balenie: 5 kg a 10 kg
cena: 25 €/5kg (1kg = 5 €)

Popis od výrobcu: Ponúkame na predaj kŕmne boilies 20mm.  Je vytvorené pre  veľké  kŕmne kampane ale tiež na rýchle zaujate kapra na lovnom mieste. Tento boilies obsahuje aj zložky určené na podporu trávenia rýb.  

Príchute: RED Halibut, Halibut , Olihen, Pečeň,  Cesnak  

diskusia: Kŕmne boilies No Limit Carp

Krmne boilies no limit carp

 

Carp Devil / Kŕmne boilies
balenie: 3 kg
cena: 15 €/3kg (1kg = 5 €)

Popis od výrobcu: Vyvážená zmes s dobrou nutričnou hodnotou. Boilies sú dipované. Balenie: 3kg/18mm/sáčok. Viac. Vyvážená zmes s dobrou nutričnou hodnotou pri použití minimálneho množstva konzervantov. Boilies sú dipované a výborne sa hodia k dlhodobým kŕmnym kampaniam. Teraz aj novinka 24mm!!!

Príchute: korenené boilies  

diskusia: Carp Devil boilies

Carp Devil Boilies krmne

 

Krmivá Hulín / Ekonomik boilies
balenie: 5 kg,10 kg a 20 kg
cena: 18 €/5kg (1kg = 3,60 €)

Popis od výrobcu: Boilies Ekonomik je velmi výhodné používat při větším a dlouhodobějším zakrmování! Mají velmi rychlý nástup vnadícího efektu! A není pravidlem, že musíte krmit tím, nač chytáte! Naopak, když nabídnete rybě mezi krmnými boilies něco úplně jiného, v podobě chytacího boilies, které je na jiném základu, jistě budete mít větší šanci na úspěch!

Príchute: mix mäsových a ovocných boilies

Krmiva Hulin boilies

 

 

Mivardi / Multimix
balenie: 2,5 kg, 5 kg
cena: 24 €/5kg (1kg = 4,80 €)

Popis od výrobcu: Mix atraktívneho boilies plné vtáčieho zobu a semien, ktoré funguje hlavne rýchlo a bez dlhého rozkrmovania. Vyvážené zloženie základného mixu a vysoký podiel extrudovaných zložiek podporuje prácu a uvoľňovanie boilies a arómy aj v studenej vode. Kvalitné esencie a výrazné farby zaisťujú vysokú atraktivitu aj bez použitia boosterov či dipov. Použitie špeciálneho procesu konzervácie R-FACTOR prináša ideálnu konzistenciu, čím je toto boilies možné použiť nie len na kŕmenie ale aj nastražiť na háčik. Mix obsahuje všetky druhy boilies - sladké, rybie ako aj korenisté s pridaním chilli.

Príchute: mix

Mivardi Multimix boilies

 

 

Verím, že tento základný prehľad sa Vám pomôže rozhodnúť pri výbere krmných boilies. Určite sa nájdu ďalšie značky, ktoré "kŕmne boilies" ponúkajú, ale momentáne nie sú zahrnuté v článku. Ich zoznam sa bude postupne dopĺňať. Ak Vám vyslovene niektoré "kŕmne boilies" chýba, stačí napísať do komentára pod článkom ktoré a my ho doplníme.

Svoje skúsenosti, alebo fotografie pripraveného kŕmneho boilies môžete pridať v diskusii pod článkom, alebo priamo v téme kŕmne boilies.

Nie je možne pridať nový príspevok, pretože nie ste prihlásený
Lafroe > 12. 08. 2014 11:36
Super zhrnutie, tiez dakujem.
Hirmi > 11. 08. 2014 21:39
Som rád, že poslúžil :)
Domino > 11. 08. 2014 14:08
Vyborny clanok, presne take nieco som uz dlhsiu dobu potreboval.