Logo

Vlastnou cestou (domáca výroba boilies)

Týmto článkom by sme chceli pomôcť všetkým,ktorý chcú začať z výrobou boilies a snažia sa ísť vlastnou cestou.

18. 08. 2014, autor: FBC
Značka: FBC carp

V dnešnej dobe už asi každá firma ponúka namiešané zmesi.Dokúpite k tomu aminokomplet,pridáte odporúčané množstvo vajec a máte doma vyrobený boilies.Rozdiel je však v tom že stále neviete čo presne obsahuje tá daná zmes a ani z čoho je aminokomplet. Pre niekoho dôležitá vec-pre iného menej.

pomocky pre vyrobu boilies

 

Ako na to?

V prvom rade potrebujeme vedieť akú zmes (boilies) chceme namiešať. Asi najzákladnejšia je pod názvom 50/50. Väčšinou sa jedná o zloženie viacerých typov múk ako napr: kukuričná, sojová, pšeničná, ryžová atď.. Ako pojivo sa používa lepok(gluten),pridáte vajcia,arómu,olej a lacný boilies je hotový. Môžete však pridať rôzne chuť, stimulátory, extrakty atď.

Dalšou vcelku lacnou zložkou je vtáčí zob.Môžete si ho kúpiť už namletý v rybárskych obchodoch, alebo nakúpiť rôzne druhy semien a namlieť doma na makovom mlynčeku. Najpoužívanejšie semená sú: konope, repka, ľan, proso, slnečnica, niger atd. Do boilies ho môžete použiť bud samotný alebo upravený rôznymi prísadami ako:hrozienka, vaječné sušienky, sušený hmyz, orechy alebo koreniny. Dalšou možnosťou ako upraviť vtačí zob je praženie v rúre. Získa tak na atraktivite a tepelnou úpravou sa uvolnujú aj oleje obsiahnuté v semenách. Veľký pozor však dávajte na jeho pripálenie!!! Môžete si však kúpiť už špeciálne namiešané vtáčie zoby ako robin red, nectablend, sluis c.l.o atd.

vyroba boilies

Súčasťou dobrej zmesi by mali byť aj mliečne proteíny. Na výber máme z rôznych kazeínov a kazeinátov, alebo lacnejších ako sú: vitalakt, srvátka, sojové mlieko atd. Albumín a laktalbumín sú navyše výborné pojivá, ktoré sú vo vode čiastočne rozpustné, skracujú dobu varu a vytvrdzujú boilies.

Asi najoblúbenejšou zložkou používanou do boilies sú rybie múčky. Obsahujú veľa oleja a  proteínov, preto sú pre kapra atraktívne a veľmi výživné. Na trhu sa stretnete z rôznymi druhmi, buď už výrobcom namiešanými, alebo triedenými napr.: hunačková, sardinková, biela atď. Zmes zložená z rybých múčok, mliečneho proteínu, vtáčieho zobu a s prídavkom niektorých velkoobjemových múk(kukuričná,pšeničná,sojová atd.), doplnená tekutou potravou a vitamínmy(vitaminer...) dodáva kaprovi všetko potrebné pre jeho rast a vývoj. Je však potrebné dodať, že kapor nezúžitkuje viac ako 30-35% proteínov. Takto zložená zmes bude chytať aj bez pridania aróm(esencií). Povedzme si však otvorene, koľko výrobcov návnad predáva svoje boilies tzv.“ Hotovky“  bez pridania aromatov?

zmes na boilies

 

Najdôležitejšími zmyslami kapra sú čuch a chuť.

Boilies ktorý obsahuje určitú arómu, čiastočne mení PH vody vo svojom okolí a tým vydáva kaprovi chemický signál, ktorý kapor skúma či sa tam nenachádza potrava. Nás pri výbere aromatov bude zaujímať predovšetkým druh použitého rospúšťadla (nosič arómy). V potravinárskom priemysle sa používajú rôzne nosiče napr: propylenglykol, etylalkohol, glycerol, alebo rafinované a nerafinované oleje atď. Najlepšímy a zároven aj najdrahšímy sú-glycerol a etylalkohol.

Glycerol vďaka svojej mierne nasladlej chuti je pre kapra chuťovo viacej prijatelný ako iné rozpúštadlá, ktoré sú kyslé, alebo mierne pálivé. Nevýhodou glycerolu je jeho hustota a nedostatok viskozity-teda schopnosť lepšie tiecť. Preto je vhodné používať arómy na báze glycerolu hlavne v teplejšej vode. Etylalkohol nemá výrazný pach a je lepšie tekaví ako už spomínaný glycerol, čo zaručuje rýchlejšie vymývanie arómy z boilies aj v chladnej vode. Je výborný celoročne.

boilies vajcia

Každé použité rozpúštadlo však má svoju chuť,niektoré ostrú alebo pálivú a preto je vhodné pri vyššom dávkovaní potlačiť tieto chute sladidlom. Ako už bolo napísané vyššie, nemenej dôležitým zmyslom kapra je chuť. Všetky zložky v boilies  majú svoju chuť a preto je vhodné pri skladaní zmesi dosiahnuť určitého chuťového spektra. Samozrejme nám k tomu dopomôžu rôzne chuťové stimulátory, extrakty, oleje, tekuté potravy, sladidlá alebo soľ.

Na záver nám dovoľte ešte jednu dobrú radu. Nie všetky zložky ktoré sa používajú v boilies musíte zohnať iba v rybárskych obchodoch. Pozerajte sa okolo seba v potravinách, bio-obchodoch, lekárniach,. študujte a čítajte návody a zloženie rôznych ingrediencií. Pomôže Vám to sa odlíšiť a vyrobiť si tak svoju jedinečnú a nikým neopozeranú návnadu. Dbajte na to aby všetky komponenty boli vždy čerstvé, všetko dôkladne vážte a zapisujte.

cesto na boilies

Ak niekto z Vás s tých čo čítajú tento článok čakal na záver nejaký veleúspešný recept,musíme ho sklamať a pravdepodobne nepochopil podstatu tohto článku.

sulanie boilies

Žiadna ani sebelepšia návnada a nástraha nechytá ryby vždy a všade a je to tak dobre,pretože onedlho by sme nemali čo chytať. Chyť a pusť.

FBC Carp

Nie je možne pridať nový príspevok, pretože nie ste prihlásený
Kefalin > 27. 08. 2014 20:43
Už teraz sa tesim na pokracovanie... Rozhodol som sa ze skusim domacu vyrobu boiles a takete clanky mi davaju realnu predstavu: co a ako ;)
Hirmi > 21. 08. 2014 19:54
Ahoj JetCarp. Budem len rád, keď poskytneš ďalšie články a svoje vedomosti posunieš aj ďalším užívateľom. Pokojne pošli cez kontakt e-mail. ďakujem ;)
JetCarp > 18. 08. 2014 12:39
Dost strucny clanok. Hirmi tesim sa na pokracovanie. Par clankov mam aj ja, tak upravim a mozem neskor poskytnut.
Hirmi > 18. 08. 2014 10:09
PetoKE> Je to prvý zo série článkov. Ďalšie budeme postupne pridávať a celkovo to spraví komplexný pohľad na výrobu vlastných boilies + tipy a triky od ľudí, čo sa tomu venuju už dlhšie. Ak by si mal záujem, môžeš jeden z článkov napísať aj ty. Budeme radi.
PetoKE > 18. 08. 2014 10:04
Pomerne strucny clanok, super rychly uvod do problematiky. Autor asi chcel vseobecne zhrnut co vyroba vlastnych boilies obnasa, len sa bojim aby to nebolo pre zaciatocnikov trosku matuce. Pre mna ako pre cloveka, co uz s tymto ma niekolkorocne skusenosti je to ale celkom pochopitelne.