Logo

Úvod do výroby vlastného boilies

Viem sa absolútne vžiť do kože človeka, ktorý sa pozrie na všetky ponúkané suroviny, ktoré idú do základnej zmesi a len prekrúti očami, čo má teda robiť.

22. 08. 2014, autor: Miroslav Hirjak
Značka: Všeobecne

Pri dnešnej dostupnosti komponentov existuje nekonečne veľa kombinácií boilies, ktoré si môžete sami vyrobiť. Najjednoduchšie bude vyrobiť boilies zo zmesí, ktoré si viete hotové kúpiť v skoro každom lepšom rybárskom obchode. Komerčných zmesí existuje veľmi veľa a často ani rybári so skúsenosťami pri výrobe vlastných boilies si nevedia medzi nimi jednoducho vybrať.

zmes boilies

Je zvykom si dnes zakúpené zmesi aj samostatne doladiť. Ako si doladiť základnú zmes bude opísané v ďalšom samostatnom článku. Preto sa tomu teraz venovať nebudeme. Tento článok sa vám skôr pokúsi priblížiť poskladanie vlastnej zmesi. Budu to prvé kroky k vaším vlastným boilies.

Najzákladnejšiu zmes si vieme vyrobiť z pomerne ľahko dostupných zdrojov. Okrem výberu komponentov do zmesiek, je potrebné aj uvažovať aj nad ich správnym množstvom, ich atraktivitou, ich spoločnou kombináciou, ich správaním vo vode, ako sa správa pri varení a v neposlednom rade aj ich prosperite pre ryby a ich zdravie. Do zmesi je možné pridávať suroviny rastlinného, ale aj živočišného pôvodu. Každá zmes by mala spĺňať určité kritéria. Tie si časom určíte sami, ale aby ste sa mali od čoho odraziť uvediem pár základných kritérií.

1.) Výživná hodnota zmesi

Zmes by mala obsahovať správny pomer proteínov a uhľohydrátov. Pamätajte, že boilies nemá byť len atraktívne, ale zároveň aj výživné, aby kaprom ich papanie prospievalo. Čo sú uhľohydráty a proteíny si necháme na ďalšie pokračovanie v inom článku.

2.) Atraktivita

Okrem jedného z prvých surovín pre aktraktivitu – sladidla, by bolo fajn keby boilies obsahovalo aj ďalšie suroviny na podporu chuti a vône. Ideálne je dosiahnuť nejaké chuťové spektrum, aby sa boilies dalo použiť na čo najviac revíroch a v rôznom čase.

3.) Stráviteľnosť

Pri tvorbe zmesi vždy pamätajte na to, aby to bola potrava pre kapra dobre stráviteľná. Musí teda obsahovať suroviny, ktoré podporujú správne trávenie u rýb. (nemyslím tým melón s pivom).

4.) Spracovateľnosť

Zložená zmes po zmiešaní s tekutými prísadami musí mať takú štruktúru, aby cesto nebolo príliš lepivé, ale ani príliš tuhé. Nechcete sa predsa rozčuľovať už pri samotnom šúľaní guličiek. Rozmýšľajte teda, ktoré suroviny do zmesi pridávate, aby nakoniec z toho nebolo lepidlo na topánky.

komponenty pre boilies

Aby ste si poskladali kvalitnú základnú zmes je potrebné poznať suroviny, z ktorých zmes plánujete zložiť. Základná zmes musí obsahovať pojivá, výživové suroviny a objemové suroviny.

A) Pojivá sú suroviny, ktoré už ako sám názov prezrádza spájajú boilies do jednej kopy. Do veľkej miery sa podieľajú na rozpustnosti a budúcom rozpade boilies vo vode. Medzi najpoužívanejšie pojívá dnes patria napríklad pšeničný glutén, krupica a veľa ďalších, ktoré budete používať asi až po poskladaní vaších prvých zmesí. Spomenuté dve suroviny sa podľa literatúry vyznačujú vysokou priľnavosťou a súdržnosťou. Pre vytvrdenie nástrahy sa potom využíva napríklad albumín, alebo sušené vajíčka.

B) Objemové prísadysú také, ktoré dodajú boilies objem /nečakané však :) / .. Medzi také patria sójová, kukuričná, pšeničná a ryžová múka. Ďalej to sú už trošku drahšie rôzne rybacie a mäsové múčky. Všetky tieto suroviny dnes na trhu nájdete v nespočítateľných množstvách a všetky obsahujú rôzne pomery výživových hodnôt a každá sa ináč správa v kombinácií s inou. Je preto sa dobre pri kúpe informovať, čo a ako. Rybie múčky sa vyrábajú sušením celých rýb, alebo ich zbytkov a následným pomletím na jemné múčky. Ich farba závisí od druhu rýb, ich obsahu tuku, jemnosť pomletia a obsah vlhkosti. Rybie múčky predstavujú obrovský zdroj vysoko kvalitných, stráviteľných proteínov a samozrejme vysoký obsah energie, vitamínov a minerálov.

C) Výživové suroviny medzi ne do určitej miery patria už aj pojivá a objedmové prísady. Samozrejme aj sojová múka, alebo krupica má totiž určitú výživovú hodnotu. Existujú však suroviny, ktoré priamo dodajú do zmesi potrebné vitamíny a látky potrebné na rast a zdravie. Napríklad kaseináty a iné mliečne proteíny. (kaseinát váptenatý, kaseinát sodný, laktalbumin, vitalakt, sušené mlieko, sušená syrovátka, atď)..

zmes boilies

Viem sa absolútne vžiť do kože človeka, ktorý sa pozrie na všetky ponúkané suroviny, ktoré idú do základnej zmesi a len prekrúti očami, čo má teda robiť. Ešte raz pripomeniem dôležitú vec a tou je: „naučte sa čo najviac o všetkých pridávaných surovinách“ - je veľmi potrebné vedieť, ako sa daný komponent správa vo vode, ako reaguje v kombinácií s ďalším komponentom a podobne. Pokusím sa priniesť na mojeboilies.sk článok, ktorý sa bude venovať charakteristike jednotlivých komponetov.

vyroba vlastnych boilies

Ak sa však chcete odraziť a poskladať si vlastnú zmes, pripojím pár základných receptov, ktoré vám poslúžia ako odrazový mostík pre výrobu vlatsných zmesí. Tieto recepty sú úž overené a budú teda fungovať /bude sa s nimi dobre pracovať a mali by aj chytať/. Prípadne si prečítajte pre doplnenie ešte článok Vlastnou cestou (výroba boilies).

Mäsová zmes:

Rybia múčka, oliheň (60 gramov), Mäsokostná múčka (60 gramov), Krupica (120 gramov), Belachan (30 gramov), Kaseín (60 gramov), Pečenový enzým (30 gramov)

A k základnému boilies už treba pridať iba:

Vajcia (4-5 ks), pre aktraktivitu lososový olej (cca 10ml) a prihodiť pár kvapiek podľa výberu arómy, prípadne esencie.

Po zmiešaní povariť, kým nevyplávajú boilies na hladinu a potom vysušiť. „Základné boilies“ je na svete ;) Ďalšie recepty pokojne do témy Výroba vlastných boilies.

varenie boilies

 

Nie je možne pridať nový príspevok, pretože nie ste prihlásený
Rockie > 22. 08. 2014 13:19
Pekny clanok. Co poviete na tento recept? Nie je moj, ale vsetko si viem lahko zohnat :) rybí moučka 250g krupice 250g sojová mouka 125g syrovátkový protein 30g Moores CLO (ale i jiné….) 190g vitamealo 125g kyselý kasein (acid casein) 30g