Logo

Obaľovacie pasty a ich použitie

Každý z nás má svoje vlastné zaručené a obľúbené spôsoby zvýrazňovania nástrah. Môžu to byť dipy, boostre, tekuté potravy, iné tekuté prelievadla, kombinácie s práškovými atraktantmi, alebo obaľovacie pasty rôzneho druhu.

19. 09. 2014, autor: Miroslav Fečko
Značka: LK BAITS

Každý z nás má svoje vlastné zaručené a obľúbené spôsoby zvýrazňovania nástrah. Môžu to byť dipy, boostre, tekuté potravy, iné tekuté prelievadla, kombinácie s práškovými atraktantmi, alebo obaľovacie pasty rôzneho druhu. Práve obaľovacím pastám, ich rôznym druhom a ich použitiu bude venovaných nasledujúcich niekoľko riadkov.

V súčasnosti môžeme na trhu nájsť veľké množstvo obaľovacích pást rôzneho druhu. Stačí si len nájsť takú, ktorá Vám osobne bude sedieť. Môžu to byť pasty klasicky potápavé, ale už aj pop up pasty.

obalovacie pasty LK Baits

 

Najbežnejší spôsob použitia pást je do nich priamo obaliť nástrahu. Takto nanesená pasta sa po vhodení do vody začne hneď rozpúšťať a od prvého okamihu uvoľňovať atraktívne látky do okolia. Najmä na krátke vychádzky, alebo keď sa hovorí že to veľmi nejde, to môže byť pre nás veľkým pomocníkom.

obalovacie pasty LK Baits

 

Experimentovaniu sa naozaj medze nekladú. Môžete skúšať kombinovať napr. sladké boilies s mäsovou pastou a naopak. Možno kapra vydráždi práve prvotný signál obaľovacej pasty, alebo neskôr, ak sa už pasta rozpustí aróma boiliesu.

obalovacia pasta Fecko Miroslav

 

Zaujímavou možnosťou je použitie tzv. pop up pást. Docieliť tak môžeme uvoľňovanie malých častíc do celej výšky stĺpca, pri love na zarastenom dne nám postupne uvoľňovaná pasta z nástrahy položí montáž pomaličky na povrch, alebo tým odľahčíme váhu háčika.

obalovacia pasta mojeobilies.sk

 

 

Použiť pasty môžeme aj iným spôsobom, ako len pastu priamo z krabičky naniesť na nástrahu. Obalenú nástrahu napr. nechajte niekoľko hodín stáť, aby pasta na povrchu zaschla a aby tak vydržala dlhšie. Prípadne môžeme obalené boilies nechať chvíľku povariť. Z pasty tak po osušení vznikne tvrdá kôra, ktorá na nástrahe vydrží oveľa dlhšie ako čerstvá pasta. Takýmto spôsobom si pripravíme naše vlastné kombinácie, opäť na odlíšenie sa od ostatných rybárov.

obalovacky na lov kaprov

 

Atraktívna zostava pripravená na nahodenie. Boilies obalené pastou, v PVA nadrvené boilies a pelety. Na ramienku háčika zároveň môžete vidieť kúsok PVA peny, ktorou zaistím vlas od zamotania. Bez toho moja montáž do vody neputuje.

obalovanie boilies

 

Pripravené montáže. Už len malé doladenie a šup s tým do vody.

doladenie obaľovacej pasty

 

 

....všetko pripravené, zostáva už len čakať.

vsetko je pripravene pre lov kaprov

 

 

TIP na záver:

  • ak máte nejaké staršie pasty, alebo Vám časom vyschnú a pri obaľovaní sa budú rozsypávať, nie je to stratené. Stačí ak prilejete kúsok tekutej potravy, boostru, oleja alebo inej tekutej zložky a v rukách to poriadne premiešate,

  • zo samotnej pasty vytvarujte guličky želaného priemeru, ktoré ako klasické boilies cesto uvaríte a vysušíte. A čo tak spolu zmiešať odlišné druhy pást? Vymýšľajte a vytvorte svoje vlastné netypické nástrahy.

 

Miroslav Fečko - LK baits Slovensko

Nie je možne pridať nový príspevok, pretože nie ste prihlásený
Zatiaľ nikto neuverejnil príspevok.