Logo

SLOVENSKÝ REKORD KAPRA 30,00 KG

Po mojích párhodinových výletoch konečne nastal čas na 3-dňovú rybačku na našej vode. Dohodli sme sa s otcom, s ktorým sme sa už dlhšie nevideli , tak nám to celé padlo vhod.

14. 06. 2015, autor: Martin Teplan
Značka: MIKBAITS

K vode sme prišli pomerne neskoro, ale nami vytipované miesto bolo našťastie voľné. Udice sme vyvážali takmer po tme a aj napriek tomu že o polnoci ich musíme sťahovať, veríme že vždy je šanca. Na začiatok skúšame rôzne hĺbky. Na kŕmenie som si zo sebou bral vytvrdnutú G2 v priemeroch 20 a 24mm. Do polnoci sme nemali ani píp a prúty sme stiahli. Nastavili sme si budík na 04:00. Ráno prúty vyviezol iba otec, kedže ja som musel odísť do práce. Prišiel som až v piatok podvečer. Otec mal jeden záber, ktorý bohužial nepremenil. Do polnoci sme vytiahli každý po jednom kaprovi tak do 5kg. V sobotu ráno som mal krásny záber na pravú udicu. Ako naschvál ryba vošla to prekážky a urezala mi približne 50m silónu. Bol som sklamaný lebo vypadala slušne. Po polhodine mi telefonoval kamarát loviaci necelých 100m od nás. Oznámil mi, že vytiahol moju montáž a na konci bol lysec cez 15kilogramov ,ale tesne pri brehu mu ušiel. Na jednej strane som bol rád , že ryba je voľná a neťahá za sebou metre silónu no na druhej strane ma to mrzelo , že som prišiel o dosť slušnú rybu. Zábery nám prichádzali od menších rýb na mieste kde sme kŕmili aj repkou. Dve miesta , resp. dve udice sme zakŕmili čisto len s G2. Tam som spravil len jeden záber . Otec mal zábery zase iba z miesta kde sypal aj repku.Na druhú udicu kde už druhý deň vydátnejšie kŕmil ,nemal pre istotu nič. 
Teplota vzduchu siaha k 30stupňom a na vode bol slušný ,,bordel". Množstvo člnov a kúpajúcich sa ľudí. Bol nenormálny výpek a my sme sa ,,škvarili" za živa. Okolo druhej začal fukať silnejší vietor a hneď nám bolo príjemnejšie. O 14:30 prišla krásna pomalá jazda na otcovu udicu ,ktorá bola doteraz ,,ticho."


To nás dalo do pozoru a onedlho sme sedeli v člne a hnali sa za rybou. Po pár minútach sme sa dostali na šokovku a aj k rybe. Otec poznamenal že to vyzerá na slušnú rybu. Po chvíli a bez extrémneho súboja podoberám krásneho šupíka. Hlavou sa mi premietla jedna myšlienka, ktorú som aj vyslovil nahlas. Veď to je ten obrovský kapor: ,,slovenský rekord!" Neviem čo ma to napadlo, ale hneď ma to aj prešlo. Rybu sme brali na breh v podberáku vo vode a odhadovali sme jej tak + - 20kg. Na brehu sme rybu uložili do podložky. Stále sa mi niečo nezdalo. Otec vybral váhu do 25kg. Váha sa pretočila a neverili sme vlastným očiam. Ihneď som vedel ,ktorá ,,bije". Zobral som moju digitálnu váhu do 40kg. Skúšame kapra zavesiť a skáče váha ukazuje čísla : 31,70-31,80kg. Volám Peťovi Hofierkovi, ktorý okamžite prišiel aby sme kapra poriadne zdokumentovali a overili či sa skutočne jedná o mnohými pochovaného kapra. Peťo potvrdil totožnosť ryby. Ihneď sme si položili otázku, čo to vlastne bolo za kapra ktorý bol minulú sezónu zabitý miestnym rybárom?! Všetky informácie nasvedčovali tomu, že to mala byť práve táto ryba! Dokonca aj predseda na výročnej schôdzi s poľutovaním oznámil, že bol zabitý slovenský rekord... Evidentne bola zabitá iná veľká ryba. Tieto myšlienky sme hodili za hlavu a sústredili sa na rybu akú som doposial videl len v rybárskvh časopisoch. Všetko sme fotili a zároveň natáčali na fotoaparát. Na váhu sme zavesili vážiaci sak , ktorý mal presne 1,70kg. Čistá váha je veľmi tesná ale dostali sme sa cez 30,00kg hranicu. Je to nový SK rekord a konečne ryba ktorá pokprila 30kg hranicu!!! Rybu sme nemerali ale jej dĺžka sa pohybuje okolo 115cm.Úspešnou nástrahou bola G2 Exclusive Salty 24mm. Hneď ako sme rybu pustili naspäť , mám záber a zdolávam bojovného šupíka. Je to neopísateľný pocit a sami sme tomu neverili... Nedokázali sme tomu uveriť a neveríme doposiaľ. Dnes pri ceste domov sa mi tlačili slzy šťastia do očí a nevydržal som to!

Teplan rekord kapor

Teplan rekord kapor

novy slovensky rekord kapra

Nie je možne pridať nový príspevok, pretože nie ste prihlásený
Mandrlak > 24. 06. 2015 09:29
Videl som video ako sa vazil tento kapor. Rozpravali sme sa s kamaratmi na rybach a trosku som ostal prekvapeny, ze prave Teplanovci taku velku rybu odvazia smiesnou vahou a len tak v ruke. Bez trojnozky. Hlavne ked by sa malo jasne ukazat ze ide o prvu rybu 30+ ! :(