Logo

Moje cesty za trofejnými úlovkami – RADEK ŘEHÁK

Určite je skoro všetkým kaprárom z ČR jasné že prekonať magickú hranicu 30kg na českej zväzovke je takmer nemožné.

4. 03. 2016, autor: Admin
Značka: RR BAITS

Vždy som chcel spoznávať nové revíry a tak som začal navštevovať francúzske štátne a súkromné vody o ktorých viem, že v nich títo velikáni plávajú. Za svoj kaprársky život som tu ulovil 37 kaprov nad 20kg, z toho 9 nad 25kg a šupináčov 30.10kg, 35,20kg, 35,70kg a lysca 32kg. Všetko to začalo na legendárnom jazere Cassien. Tu som strávil v priebehu troch rokov približne 140 dní lovu. Zdolať sa mi podarilo 42 kaprov. Najväčší bol lysec s váhou 24kg. Ďalšími jazerami boli Orient, Amance a Madine. Na jednom z týchto revírov som zdolal dokonca 4 ryby cez 20kg za jednu výpravu a tiež lysca s hmotnosťou 28kg. V roku 2003 sa mi bez problémov podarilo získať rezerváciu na legendárnu súkromnú vodu Rainbow. V tom čase tento revír nebol ešte pod takým tlakom. Hneď prvá výprava bola veľmi úspešná a to v počte zdolaných rýb. Celkom som za týždeň ulovil 21 kaprov do 18kg. Každý rok som na toto jazero zavítal, ale až výprava v roku 2010 bola naozaj vydarená. Pripísal som si do svojho denníka 15 kaprov nad 20kg, 5 nad 25kg a šupíka 30,10kg.

radek rehak

Jazero Lac Du Der mi vydalo na jeseň v roku 2012 môjho zatiaľ životného šupíka 35,70kg a hneď na jar nasledujúceho roku som opäť mieril na Rainbow Lake. Týždeň bez záberu mi hovoril, že musím niečo zmeniť. Iná hĺbka, celkom tuctové miesto uprostred jazera, ale vyplatilo sa. V priebehu ôsmich hodín mi zabral šupináč 35,20kg a lysec 25kg. Pekný koniec sezóny a ešte krajší začiatok tej novej. Nasledujúcu sezónu som bol pozvaný do maďarskej lokality Aqua. Pri tejto príležitosti som vzal na testovanie novinku pre rok 2015, boilies R1 a tiež osvedčené Liver Garlic. Lovil som spoločne s testerom firmy Anaconda Frankom Schmidtom, ktorý má v tejto lokalite ulovené nádherné kapre a jeho rady som zúročil na 100%. Na tomto jazere sa len nahazuje. Montáže som používal celé z jemného fluorocarbónu vrátane náväzcov. Lovil som na dve guličky 20mm boilies R1 a boilies Liver Garlic. Po dvoch dňoch mi prišiel šupík odhadom 10kg. Nasledovalo ticho před búrkou, ktoré preťala až jazda krásne stavaného lysca 25kg práve na novinku – boilies R1. Mal som obrovskú radosť, že při prvej výprave k vode mi táto gulička priniesla takú krásnu rybu. Počasie sa nám začalo meniť a vietor o rýchlosti 80km/h lámal stromy. Práve v tomto víchri zachutili dve gule Liver Garlic obrovskému lyscovi s váhou 32kg, ktorý sa tak stal mojim prvým lyscom nad 30kg. Moje brolly bolo posledné, ktoré na jazere odolávalo nárazom vetra, ale majiteľ jazera vodu nekompromisne uzavrel a tak sme bohužiaľ boli nútení túto výpravu predčasne ukončiť a odobrať sa domov.

radek rehak

Na záver ešte niekoľko info. Momentálne testujeme novinky pre rok 2015 na českých zväzovkách, kde sa javí R1 ako veľmi podarený boilies. Naši testeri intenzívne atakujú vody a dosahujú obrovské úspechy na túto „neokukanú“ nástrahu. Skĺbil som tu dve suroviny, o ktorých si myslím za roky môjho pozorovania, že kapre snáď nikdy neomrzia a budú fungovať stále. Zmes štyroch tekutých potráv, špeciálnej arómy a ďalších tajných ingrediencií  dodávajú tejto guličke tie správne gule.

discharge baits

radek rehak

rr baits

Nie je možne pridať nový príspevok, pretože nie ste prihlásený
Zatiaľ nikto neuverejnil príspevok.