Logo

JRC Radar DS Solar

Tento hlásič je prvý, ktorý je kompletne solárne napájaný. Pracuje na základe Lithium-ion akumulátoru, ktorý je pripojený na solárný panel na zadnej strane hlásiča.

29. 06. 2016, autor: MV
Značka: VÝSTROJ

Tento hlásič je prvý, ktorý je kompletne solárne napájaný. Pracuje na základe Lithium-ion akumulátoru, ktorý je pripojený na solárný panel na zadnej strane hlásiča.

Signalizátor vychádza z rady JRC RADAR DSI, ktorá si získala obľubu u tisícov rybárov po celom svete. Na ich prianie sme vyvinuli signalizátor, ktorý Vás nie len že nezradí a bude vždy pripravený, ale taktiež už nebude nikdy potrebovať žiadne batérie.

Obsahuje totiž integrovaný Li-ion akumulátor,  ktorý je dobýjaní solárnym článkom. A Prípade nedostatku slnečného svetla môžete signalizátor pohodlne nabíjat pomocou USB káblu.

Má tri možnosti nastavenia. Tón, citlivosť a hlasitosť zvuku s ďalšími možnosťami nastavenia. Citlivosť sa pohybuje už od 4mm (dráha pohybu vlasca) do 15cm.

Má zabudovaný výstup pre ďalšie napojenie doplnkov: swingrov. Integrovaný vysielač je kompatibilný s DSR priposluchom (prijímačom).

Rozmery: 8,5 x 4,7 x 3cm (v x š x h)
Dĺžka skrutky: 1,5cm

ZVUKOVÁ INDIKÁCIA

Pohyb rybárskeho vlasca je sprevádzaný zvukovou indikáciou, ktorú je možné nastaviť. Rýchlejší pohyb dopredu od hlásiča je sprevádzaný tónom cvrlikání.

VIZUÁLNÁ INDIKÁCIA

LED dióda je umiestnená pod transparentnou vrstvou (plexi-sklo), ktorá sa stará o maximálnu jasnú vizualizáciu. Pri pohybe vlasca dopredu, teda pri zábere dochádza k aktivácii LED diódy smerom od spodu nahor, v opačnom prípade potom smerom dolu od vrchnej časti LED diódy. Po príchode možno vďaka pamäťovej vizualizácii zistiť smer pohybu vlasca pohľadom na LED diódu. Ak svieti vrchná časť diódy – smer dopredu, ak spodná časť diódy – smer opačný.

ZÁKLADNÉ FUNKCIE

Indikátor zapnete stlačením a podržaním (1sec.) tlačidla umiestneného v dolnej ľavej časti indikátora. Po tomto prvom stlačení môžeme teda toto tlačidlo označiť ako ON – OFF prepínač. Po zapnutí prichádza prvá zvuková signalizácia – dvojité hlasné pípnutie. Pri vypnutí prichádza jedna dlhá hlboká zvuková signalizácia. Po zapnutí indikátora sa tiež rozsvieti LED dióda podporená pohybom nahor. Regulácia citlivosti prebieha v dvoch funkciách. Štandartné a citlivejšie (od 4mm).

Tlačidlo S: slúži na nastavenie citlivosti

Tlačidlo V: slúži na nastavenie hlasitosti zvuku

Tlačidlo T: slúži na nastavenie tónu zvuku

Zvuk sa dá úplne vypnúť pohybom tlačidla V smerom doľava. Ideálne pre nočné rybárčenie.

Nočné pozície LED diódy: v noci môžete zapnúť tzv. nočný režim indikátora a to stlačením a podržaním ON – OFF tlačidla po dobu piatich sekúnd. Počujete trojitú zvukovú signalizáciu a horná časť LED diódy bude rozsvietená. Po stlačení tlačidla ON – OFF je táto funkcia vypnutá

Diskrétná nočná funkcia: je tu tiež možnosť čiastočného, či celkového vypnutie LED diódy hlavne pri nočnom rybárčení. Jedná sa o možnosť vypnutia iba hornej časti LED diódy, zachytenie ryby je indikované vizuálne a to iluminácií tlačidla ON – OFF, či vypnutie celkového vizuálneho efektu.

Ako vypnúť iba hornú časť LED diódy: ak je indikátor zapnutý, stlačte rýchlo po sebe 5 – krát ON – OFF tlačidlo

Ako vypnúť úplne LED diódy: ak je indikátor zapnutý, stlačte rýchlo po sebe 10 – krát ON – OFF tlačidlo. Obe horné funkcie budú vypnuté vypnutím indikátora.

Príposluchu JRC Radar DSR

Hlavnými prednosťami príposluchu JRC Radar DSR sú integrovaná anténa, pogumované telo, ktoré veľmi dobre padne do ruky. Súčasťou je textilný remienok s logami JRC, s ktorým je možné prijímač nosiť na krku. Prijímač možno tiež postaviť na stôl vďaka jeho plochej spodnej časti.

Veľmi spoľahlivý príjem a zobrazenie záberu až zo štyroch signalizátorov. Zabudovaná baterka LED slúži na automatické rozsvietenie po zábere, ktorú oceníte najmä v noci. Samozrejmosťou je zvuková, signalizačná podpora, ktorú možno voľne regulovať priamo na prijímači.

Moderná elektronika napájaná iba jedným článkom AAA (bežná mikrotužka) – malé finančné náklady! Inteligentná signalizácia stavu batérie s predstihom informuje o nutnosti výmeny.

ŠPECIFIKÁCIA

– prijímač je zapnutý a vypnutý pomocou prepínania kovovej páčky na vrchnej časti príposluchu

– po zapnutí príposluchu dôjde ku krátkemu akustickému signálu, rozsvietenie LED diódy a prebliknutí všetkých kontroliek jednotlivých hlásičov

– pre vypnutie páčku vrátime do pôvodného stavu

– reguláciu zvuku dosiahneme pomocou tlačidiel s označením PLUS (+) a MÍNUS (-)

– LED diódu možno rozsvietiť pri stlačení tlačidla s ikonkou (žiarovka)

– pre úsporu batérie prijímača sa LED dióda rozsvieti iba pri stlačení tejto ikonky (žiarovka)

– pri súčasnom stlačení tlačidla s ikonkou (žiarovka) a tlačidla PLUS (+) aktivujete funkciu, pri ktorej LED dióda sa rozsvieti a bliká po dobu 30-tich sekúnd od záberu. Výborná funkcia pri nočnom lovení. Pre deaktiváciu tejto funkcie súčasne stlačíme tlačidlo s ikonkou (žiarovka) a tlačidlo MINUS (-)

Výmenu batérie prevediete odobratím zadného poklopu pohybom výsuvným a vybratím už nefunkčné batérie. Po výmene za batériu novú vykonáte opačný postup.

Nie je možne pridať nový príspevok, pretože nie ste prihlásený
Zatiaľ nikto neuverejnil príspevok.