Logo

Použitie kukurice, alebo zabudnutá nástraha

V tomto článočku vám chcem niečo napísať o použití pre mnohých zabudnutej nástrahe a návnade, na ktorú viacerí nedajú dopustiť. Určite má na konte chytených nespočetné množstvo pekných rýb a preto si zaslúži trocha pozornosti. Dá sa použiť nielen na lov kaprov, ale aj pri love ostatných nemenej zauj

10. 01. 2013, autor: Peter Ondriska
Značka: No respect - Kimot team

Povieme si ako sa dá kukurica použiť a upraviť. 

Pomletá, alebo pošrotovaná kukurica

Suchú kukuricu môžeme ďalej upraviť buď jemným pomletím na mlynku, alebo pošrotovaní.  Takto spracovanú surovinu použijeme buď ako základ do boilie zmesi hlavne kŕmnych ako objemová surovina, pričom nám to zlacní zmes a nič tomu neuškodíme,  alebo jednoducho sa dá použiť ako jedna zložka do kŕmnych zmesí, do krmitka, či do methodmixov ktoré použijeme buď vo forme kŕmnych gulí, alebo napechujeme do pvá pančuchy, alebo ako spolu s partiklom do takzvanej kaprej polievky, pričom si zoberieme naloženú, alebo uvarenú zmes partikla, do toho pridáme krmivo a zalejeme troškou vody, prípadne môžeme pridať melasu, nejaký rybí olej, alebo tekutý posilňovač a vznikne nám riedka kŕmna zmes ktorú jednoducho vylejeme na kŕmne miesto. Táto zmes nám postupne bude padať na dno pričom urobí zákal a v stĺpci sa pomaly budú vznášať čiastočky krmiva a budú lákať ryby na naše kŕmne miesto.

 

Kvasená kukurica

Niekto si povie načo budem kukuricu kvasiť a ako? Už z jedného dôvodu, takáto kukurica je neopozeraná a hlavne rybám chutí či už kaprom, ale aj iným druhom rýb. Kukuricu jednoducho uvaríme, samozrejme pred tím dobre namočíme na 24hodín. Po uvarení ju zlejeme do nejakého vedra, alebo súdka, zalejeme ju dostatočným množstvom vody, prídeme do nej melasu, alebo môžeme aj obyčajný kryštálový cukor. Zavrieme veko, ale pozor iba zľahka, aby nám pri kvasení kukurice veko nevystrelilo. Do kukurice môžeme samozrejme pridať aj iný uvarený partikel, ako repku, pšenicu, hrách,  alebo tygrí orech.

Kvasená kukurica nám vydrží hodne dlho kľudne aj pol roka, nemusíme sa báť že sa nám pokazí navrchu sa iba môže vytvoriť taký povlak, ale to nevadí.

 

Výroba kukuričných peliet

Z kukurice sa dajú pomerne ľahko a hlavne lacno vyrobiť kŕmne pelety. Postup výroby je veľmi jednoduchý. Tieto pelety sa dajú  použiť na plošný zakŕm, alebo do rôznych kŕmnych zmesí, alebo pva pančuchy. Potrebné množstvo suchej kukurice, si namočíme do dostatočného množstva vody, lebo kukurica nám nasiakne vodu, aspoň na 24 hodín. Po dostatočnom nasiaknutí si kukuricu v tej istej vode uvaríme, aby nám začala praskať a nebola tvrdá. Po uvarený vodu zlejeme a začneme teplú kukuricu mlieť na nejakom mlynčeku, do ktorého si dáme nadstavec na vytvorenie valčekov, pričom meliem kukuricu a z nadstavca nám ide valček, ktorý potom jednoducho narežeme na určitú veľkosť. Ak chceme urobiť malé peletky, dáme tam klasický nadstavec ako melieme mäso.

Pomletú zmes môžeme ešte ochutiť, alebo pridať do nej nejakú suchú zmes, prípadne zafarbiť a až potom preženieme ešte raz cez mlynček. Alebo sa z toho dajú urobiť kŕmne gule v tvare príklad mandarínky.

Takto vytvorené pelety, peletky prípadne gule jednoducho necháme uschnúť na dobre vetranom mieste, nie na priamom slnku aby nám veľmi nepopraskali. Ich výrobná cena je minimálna a kukurica je dostupná pre každého.

 

Dipovaná kukurica

Kukurica sa dá jednoducho aj nadipovať, hlavne v tekutom dipe, či už vlastnú uvarenú, alebo bonduelku. Jednoducho si zoberieme nejakú menšiu nádobu, alebo téglik nasypeme doň trošku uvarenej kukurice, alebo bonduelky a jemne zalejeme dipom, takto si to urobíme niekoľko hodín pred lovom, aby sa dip dobre do kukurice nasiakol.

 

Zafarbená kukurica

Kukurica sa dá úplne ľahko aj zafarbiť. Mnohý o tom ani nevedia. Hlavne keď sa chceme  odlíšiť od ostatných a chceme kukuricu inej farby ako žltú. Nasypeme potrebné množstvo surovej kukurice do hrnca zalejeme vodou  a necháme nasiaknuť, potom než začneme variť do vody nasypeme potravinárske farbivo, ktoré kúpime v drogérii a cena je minimálna. Dobre rozmiešame. Farbivo sa pri varení  do kukurice nasiakne a pekne nám ju zafarbí. Môžeme použiť rôzne farby modrú, zelenú, žltú, červenú, oranžovú, alebo ich kombinácie. Alebo si môžeme urobiť viacej várok takejto kukurice každú inej farby, a nastražiť ich kombináciu farieb.

 

Kukurica v pva materiále

Kukurica v pva pančuche, podotýkam že vlastne uvarená, alebo v plechovici z obchodu, niekto povie že to sa nedá, čo to je za blbosť veď pva materiál sa nám rozpustí, lebo kukurica je mokrá. Áno rozpustí keď si ju neupravíme. Stačí len tak málo. Potrebné množstvo kukurice si nasypeme na nejakej misky, alebo nádoby, zoberieme cukor, alebo soľ a nasypeme na kukuricu. Dobre premiešame, takto kukuricu celú dá sa povedať  akoby obalíme. Soľ, alebo cukor nám na seba naviaže vodu čo bola okolo kukurice a tím nám zabezpečí že sa nám pva materiál nerozpustí, alebo keď tak iba veľmi pomaly, čo nám umožní po naplnení príklad pva pančušky, aby sme mohli v pohode nahodiť montáž na lovné miesto. Takto jednoducho dopravíme trocha kukurice na lovné miesto priamo k montáži, aby nám prilákala nejaké ryby k nej.

Toto bolo len pár možností ako sa dá využiť táto surovina pri love rýb. Snáď vám to pomôže k pekným úlovkom.

Nie je možne pridať nový príspevok, pretože nie ste prihlásený
Zatiaľ nikto neuverejnil príspevok.