Logo

O spoločnosti

Firma VASR bola založená v roku 2006 Davidom Riedrom a Petrom Kochom. Pri samotnom zrode firmy som bol aj ja po Dávidovom boku. Prvotnou myšlienkou pre založenie bolo ponúknuť rybárskej verejnosti komponenty pre vlastnú výrobu boilies. Komponenty, ktoré sa v tom čase dali kúpiť len od veľkovýrobcov boilies a ich ceny boli dosť vysoké.
Jedny z prvých komponentov, ktoré firma začala predávať, boli rôzne druhy vtáčích zobov, rybích múčok, vaječných produktov a ostatných surovín pre zloženie boilies mixu. Všetok tento tovar bol v prvotriednej kvalite a vďaka tomu, že firma Vasr.cz nedodávala do žiadnych predajní, nemala žiadnych zamestnancov a ani nebola pre nikoho hlavným zdrojom príjmu, mohla si dovoliť ponúkať tovar s minimálnym maržou.
Neskôr sa začal sortiment rozrastať aj o tekuté zložky ako napríklad esencie, oleje, prípravky podporujúce trávenie a vitamíny. V tom čase už firma disponovala kompletným sortimentom, z ktorého sa dali poskladať veľmi kvalitné boilie mixy vrátane aminokomplexov. A tak sa postupne zrodil Yetti, Bastard, Nomád, Houmles, Druid a Masson. Všetky tieto mixy, začali chytať po zväzových vodách mnoho krásnych a kapitálnych kaprov.
Sortiment sa stále rozrastal o ďalšie veľmi kvalitné suroviny a tak bol zostavený ďalší, tentoraz dosť odlišný boilies mix. Vypustili sme esencie a hlavnou lákavou zložkou sa stali prírodné suroviny. Jedna z hlavných a dominantných zložiek tohto mixu boli pečeň ako v tekutej, tak aj v sypkej forme. Tento mix začal valcovať všetky vody. Všetci vo Vasr teamu nechceli nič iné ako Mystery. Všade, kde sa tento mix testoval, obstál na jednotku a pripisoval si na konto jednu krajšiu rybu než druhú. Stal sa proste už vo fáze testovania vlajkovou loďou a všetci si ho priali mať. Ten tlak bol tak veľký, že už nešlo naďalej ho držať "pod pokrievkou" a oficiálne premiéru si odbil ešte skôr, ako sme mali v pláne.

Sortiment sa naďalej rozrastá a hoci Mystery dokázala perfektne chytať snáď na všetkých vodách, zostavili sme ďalší mix. Po úspešnom testovaní sa dostal do predaja Top Squid a ten si tiež viedol nad očakávanie skvele. Vďaka nemu má dodnes hŕba rybárov svoje osobné rekordy. Najväčší z týchto osobákov je napríklad šupináč zo zväzovej vody v Taliansku s váhou rovných 28kg. V tom čase však mala tak malá firma už osem druhov kvalitných a rokmi preverených mixov. Bolo to už celkom dosť na tak malú firmu. A tak došlo k ráznemu rozhodnutiu a tri mixy sa vyradili z predaja. Ich účinnosť bola stále skvelá, ale kvôli raketovému nástupu Mystery a Top Squidu, o tieto mixy nebol už medzi zákazník mi tak veľký záujem. Rozlúčili sme sa teda s Druidom, Massonom a Houmlesom. Na oplátku sme zostavili k existujúcim boilie mixom naše jedinečné pelety a postupne sme začali testovať a vyrábať aj hotové boilies.
Na konci roku 2012, sa David rozhodol z rodinných dôvodov svoje pôsobenie vo firme ukončiť. Keďže som bol vo firme od jej samého zrodu, podieľal som sa na získavanie kontaktov na nové suroviny, testovanie a v neposlednom rade aj na vývoji, bolo pre mňa rozhodnutie pokračovať jasnou voľbou. Za tie roky medzi mnou a firmou vzniklo veľké puto a tak som ju odkúpil vrátane všetkých pôvodných receptúr a rozhodol sa pokračovať v jej ďalšom rozvoji. Jediná zmena, ktorá prebehla, sa týkala čiastočného prepracovania loga a presťahovanie sídla firmy vrátane jej zázemia. Kvalita, čerstvosť surovín a silná orientácia na zákazníka u nás stále zostávajú na prvom mieste.
Počas roku 2013 sme pre Vás začali intenzívne pracovať na spúste noviniek. Niektoré sú dnes už v predaji. Sú to napríklad veľmi populárne obaľovacie cestá, fluoro pop-up, ktoré sú dnes neoddeliteľnou súčasťou a skvelou pomôckou pri love kaprov. Veľa ďalších noviniek pripravujeme. Pripravujeme aj naďalej vo voľnom čase po zamestnaní.
A prečo? Pretože nás to baví. Baví nás lov trofejných kaprov, experimentovanie s nástrahami a všetko s tým spojené.