Logo

Všeobecný pokec o boilies

Odkazy a pokec aj o značkách, ktoré nie sú na tejto stránke. A nezávezné aj o iných témach na stránke.

Odkazy a pokec aj o značkách, ktoré nie sú na tejto stránke. A nezávezné aj o iných témach na stránke.

autor témy: Všeobecne - Admin
téma založená: 11. 01. 2013
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
Elan > 14. 03. 2016 23:08
Ano, jasne, ze to je rozdiel. Coskoro zacnu vyrabat boilies zvlast pre Maru, zvlast pre Siravu, zvlast pre kazdu nadrz a rieku. A vy ovecky to budete kupovat :)
Hirmi > 11. 03. 2016 09:40
Raptor > Nie je tam žiaden rozdiel. Ono je tam napísané, že rozdiel je hlavne v trhoch. Takže len rybár robí rozdieli a firma tomu prispôsobuje svoju ponuku. Z tohto hľadiska si to napísal správne, že ide v podstate iba o trik.
Raptor > 9. 03. 2016 11:01
Ahojte. Chcem sa opytat ci vidite rozdiel v tom na aky vody je dane boilies vyrabane. V Starbaits global boilies som nasiel popis, ze su vyrobene pre Europske vody (okrem Anglickych). Aky je rozdiel kurna medzi Anglickou a Europskou vodou? Pride mi to iba ako nejaky trik.
Tomas Behun > 11. 12. 2015 10:05
A minimalne teraz v zime. Urobte si niekolko vyjazdov a skuste zmenit boilies od korenisteho, cez sladke, tvrde a rychlo rozpustne. Len vtedy zistite, ze na boilies skutocne dost zalezi.
Krecek > 25. 11. 2015 16:17
No ake boilies pouzijes je dolezite. Uz teraz z vlastnej skusenosti viem.
FOXer > 8. 10. 2015 17:45
a ty na nich chytas?
Harrison > 30. 09. 2015 14:41
A nakoniec vsetci zistia ze na pozuitom boilies vobec nezalezi. Ak to lovec vie tak nachyta aj na zajacie kakance :))
Richard > 6. 08. 2015 12:42
To aké boilies, aké kŕmenie-je taktika a tá môže byť iná na každej vode, alebo aj podľa ročného obdobia. Najkratšia cesta je pozorovať alebo chytať s rybárom, ktorý to na tej vode vie...
Ronin > 6. 08. 2015 12:29
Takze je jedno aku velkost boilies pouzijem? Som myslel, ze na 24mm skor vyselektujem vacsiu rybu aj ked je tam vela malych, ale az tak mi to zasa nefunguje. Pripadne mam menej krmit, alebo krmit viac a chytat na krajoch ako sa to vsade pise?
Richard > 6. 08. 2015 12:19
Ulovenie veľkej ryby je aj o šťastí, ktorému musíš ísť naproti. V prvom rade treba chytať na vode kde veľké ryby sú vo väčšom množstve, ak je niekde na jednu väčšiu rybu 100 malých tak šanca chytiť ju je 1:100. Na Domaši som sa nedostal cez 10 kg hranicu zato na Šírave na prvej rybačke som chytil 11 kg. Apropó neviem čo je pre teba veľká ryba, sú vody kde povedzme 8 kg sa rovná 15kg a inde aj dvacka. Pozoruj viacej rybárov ktorí tam chytajú a od tých sa uč, boilies rieš na poslednom mieste.
Ronin > 5. 08. 2015 09:05
Ahojte. Vedel by mi niekto poradit taktiku na vacsiu rybu? Uz dlhsie sa snazim, ale neviem sa dopracovat k lepsej rybe. Montaze mam spravene podla casopisov, tie uz mi kontrolovalo viacero ludi a kazdy povedal ze su ok. Chytam sposobom, ze po nahodeni dokobrujem asi 20 boilies a niekedy prihodim aj par rakiet sypkeho krmiva. Pod hacik davam jednu 24mm gulicku a snazim sa to tam nechat co najdlhsie. Aj tak sa mi casto stane, ze pride pleskac, alebo mensi kaprik a casto ani zaber vobec nepride. Robim nieco zle?

Boilies pouzivam od Lastie, Orthodox carp a teraz som si kupil Mikbaits. Na vsetky tieto boilies sa pochytali velke ryby.
Hirmi > 8. 04. 2015 20:51
Karol, daj si zobraziť všetky úlovky a pozri si dátum + načo sa pochytali a sám si spravíš obraz ;) Tak nech to pípa..
Johny > 4. 04. 2015 11:05
Na znacke az tak nezalezi, ale ak chce konkretne co mne funguje tak vyskusaj Lastia-Jahoda,Pikantni svetstka,Hot Demon. Skor by som volil sladku v kombinacii s korenim.
Karol Damian > 2. 04. 2015 14:02
Ahojte. Ktore boilies by ste mi odporucili a od ktorej znacky na toto pocasie? Budem chytat na riekach.
Maros > 20. 12. 2014 11:46
Moze to byt aj sol na povrchu. Mne sa takto potiahli gule od CCmoore a nebola to plesen. Ale taky slany povlak.
CT ELITE > 4. 12. 2014 19:25
neni to plesen
Vinco > 4. 12. 2014 11:13
Nevirm co to moze byt, ale cukor isto nie. Nemohli ti chytit plesen?
VictorB17 > 3. 11. 2014 21:02
Zdravím kolegovia. Tento rok som začal chytať na boilies, a skúšam viaceré druhy guličiek rôznych značiek. Neviem aké máte skúsenosti, ale zakúpil som si aj dve príchute od Orthodox Carp, a to 3 fruit a Tropic fish. Na tie prvé som už mal aj nejaké zábery a používam ich hlavne teraz v studenej vode. ale na Tropic guličkách sa mi po nejakom čase po zakúpení začali troviť biele kryštáliky, alebo povlak. Ale nepáchne to ako pleseň nefarbí sa ten povlak na zeleno. Môže to byť aj cukor ?
A tento víkend ako som bol na rybačke na jednom súkromnom štrkovisku som si všimol po celej strane brehu kde som chytal biele fľaky pod vodou cca 3 až 5m od brehu. Potom som započul vrátnika ako rozprával že cez týžden vápnili vodu. Mohlo to spôsobiť že ryby nebrali vôbec? Riadne zábery som nemal ani ja ani naokolo ostatní rybári.Je zvykom sypať vápno aj na jeseň? myslel som že sa to robí na jar resp. v lete. prosím vyjadrite sa...
Richard > 8. 10. 2014 17:58
Na ulovenie veľkého kapra neexistuje zaručený recept, to čo funguje jeden rok, mesiac inokedy fungovať nemusí, je na skúsenosti rybára to vyhodnotiť a zmeniť či už veľkosť boilies, dať to ďalej od kŕmneho miesta, na háčik dať vylúhované boilies / vymočené/. Ja na ulovenie veľkého kapra najčastejšie použijem tvrdé-vysušené boilies, nemusí byť nadipované, a dám ho dva-tri cm od háčika, ale to nie je zárukou chytenia veľkého kapra. Najčastejšie príde väčší kapor na boilies čo vo vode leží viacej ako 24hodín, keďže 24ka skončila tak jedine na súkromákoch, a znovu sme pri potrebe mať boilies čo na háčiku vydrží aspoň 36 hodín.
tintin > 8. 10. 2014 16:05
Foxer: Vyskusaj carp zoom a uvidis :)
[ Najnovšie | ≪ Novšie | strana 1 z 5 | Staršie ≫ | Koniec ]
Nové príspevky v diskusiách

Najnovšie pridané diskusné témy

Dávame do pozornosti

Zemplínsky kapor Neoficiálne majstrovstvá Slovenska v love kaprov. Zemplínsky kapor patrí medzi najprestižnejšie preteky na Slovensku a ich víťaz za zaradí medzi nesmrteľných :)