Logo
  1. diskusia > 
  2. Revíry > 
  3. Malý Dunaj
  4.  | diskusia

Malý Dunaj

diskusia o jednej z našich "najznečistenejších no pri tom najpanenskejších" vôd.

Postrehy, úlovky, fotky, rady a mnoho ďalších dôležitých informácií o tejto vode.

Malý Dunaj je nížinná rieka a rameno Dunaja. Malý Dunaj tečie stálym, miernym prúdom. Od hlavného toku Dunaja sa oddeľuje za stavidlami pri Slovnafte v Bratislave v nadmorskej výške 126 m. Meandruje nížinnou krajinou. Pri Kolárove sa vlieva do Váhu a spolu s ním pri Komárne v nadmorskej výške 106,5 m do Dunaja.

Dĺžka rieky je 142 km po Váh. Brehy sú lemované kríkmi a stromami, neskôr poliami. V kilometráži je započítaná 24,5 km dlhá trasa po Váhu k sútoku s Dunajom.
Malý Dunaj je rýchlosťou toku 3 - 5 km/h nížinnou riekou, pričom je len veľmi málo úžin a plytčin, kde sa rýchlosť na krátky čas nepatrne zvýši. Rieka je regulovaná od začiatku (Malý Dunaj je napúšťaný v Bratislave v prístave z Dunaja), vteká v Kolárove do Váhu a nakoniec v Komárne späť do Dunaja.

Rieka je splavná počas celého roka, v obtiažnosti zaradená ako ZW C (mierne prúdiaca rieka s rýchlosťou toku 3-5 km/h). Dosahovaná cestovná rýchlosť je medzi 25 až 30km za deň.
V blízkosti Malého Dunaja sa nachádzajú obce: Bratislava (Mestské časti Ružinov, Podunajské Biskupice, Vrakuňa), Most pri Bratislave, Malinovo, Zálesie, Tomášov, Vlky, Janíky, Hurbanova Ves, Nový život, Jelka, Blahová, Potônske Lúky, Dunajský Klátov, Jahodná, Horné Mýto, Trhová Hradská, Topoľníky, Trstice a Kolárovo. Malý Dunaj vytvára najrozsiahlejší riečny ostrov v Európe - Žitný ostrov - ktorý je jednou z najväčších zásobární pitnej vody. Okolie Malého Dunaja tvoria poväčšine lúky a polia, ktoré sú však od samotného toku oddelené niekoľko desiatok metrov širokým pásom lužného lesa. Do Malého Dunaja sa vlievajú väčšie prítoky Blatina, Čierna Voda a Klátovské rameno. Plocha povodia Malého Dunaja je 3173 km2.

autor témy: Revíry - Carptracker
téma založená: 4. 02. 2013
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
Marian K. > 30. 05. 2016 13:12
vcera sa podaril este jeden 5,5kg supik, jeden sa vypol. Chodievam na max 3 hodky rano. V piatok, sobotu vecer som zakrmil cca 2kg boile...v sobotu a v nedelu rano chytal.
3cko > 29. 05. 2016 11:21
Vobec nie zle. Neviem ci ich je tam vela, ale treba ich vysediet. A naco prisiel?
Elan > 29. 05. 2016 08:13
Majo dobra ryb z rieky. Takych tam je dost, len ich vediet najst ;)
Marian K. > 28. 05. 2016 09:04 číslo úlovku: 1354.
Revíry, Malý Dunaj

Revíry / Malý Dunaj
príchuť: neuvedené

váha: 9 kg dátum chytenia: 28. 05. 2016
dĺžka: 80 cm miesto chytenia: MD

popis: neuvedené

MAJCO > 23. 03. 2015 08:25
Bol som tam pozrieť. Čo ma prekvapilo, bol dosť silný tok, oproti iným miestam. Ale našiel som zopár miest kde to môže byť zaujimavé, tak uvidim... postupne začnem prikrmovať a som zvedavý či sa niaky kaprík ukaže.
Spinelli > 11. 03. 2015 15:31
Poznam len okolie od Vlcieho hrdla.. su tam pekne sumce.
MAJCO > 6. 03. 2015 08:46
Zdravím kolegovia, chystám sa na Malý Dunaj v okolí dedinky Hrubý Šúr. Pozná to tam niekto?
Alex.Šaňo > 14. 02. 2015 14:59
Vsetko chytene na vlasne gulicky
Alex.Šaňo > 14. 02. 2015 14:57
Zopar ulovkou
Alex.Šaňo > 14. 02. 2015 14:56
Ahoj Hirmi , co ty na to ak by som ta pozval na rybacku , na sukromak , podelit si skusenosti , a pritom sa pochytat pekne velke kapre , mozno aj 20 plus
miso ivan > 21. 08. 2014 16:22
Kapre som dlho chytal iba nad hradzov ale aj dole je to rovnaké. Obsadka ryb je celkom fajn sa sa zachytat slusne ale aj zhorieť. A s tým pustanim ryb je to tak že sa tu ryby pustaju ale sú urcite skupinky ktoré to kantria hlava nehlava či to predavaju jedia alebo dávajú sviniam neviem. Ale aj tu sa vykrada celkom slusne!
Myslivec > 20. 08. 2014 23:36
A je lepsie chytat nad, alebo pod tou hradzou teda? Zda sa, ze pekne ryby sa tam chytaju. Pocul som ze tie ryby odtial smrdia a ze naozaj je to stoka, takze kapre sa vracaju spat do vody. Aj preto mozno je tam este celkom pekna obsadka.
miso ivan > 20. 08. 2014 21:34
Nad novou dedinkou nie je hrádza ale vojenský most, takže pohyb ryb tu je normálny.v novej dedinke je hrádza, sa sa chytať aj nad ňou aj pod ňou. Ale ryby sú tu len urvote obdobia v roku, hlavne hore nad hradzou. Kaprov tam par plavé ale aj vela mrien a jalcov. Sumce problém nie sú. Kapre tu dobre reaguju na boilies hlavne smrad, ale poznam aj zastancov ovocnych, samozrejme halibut ide tiež. Ale ak začne pršať a plávať bordel tak to nie je rieka ale veľký záchod, uvidíte na silonoch ten bordel.
Peter Variš > 20. 08. 2014 20:15
Je tam na celom toku asi 5 hradz priatelia.
FOXer > 19. 08. 2014 09:36
A jedna hradza je este nad novou dedinkou, ale je tusim priepustna a vedia teda cez nu ryby aj hore aj dole sa dostat. Ja osobne tam nechodim kvoli tlaku na vodu.
FOXer > 19. 08. 2014 09:35
A jedna hradza je este nad novou dedinkou, ale je tusim priepustna a vedia teda cez nu ryby aj hore aj dole sa dostat.
Suli20 > 18. 08. 2014 17:32
rAVEN- dalsia hradza je pri Ciernej Vode. Ale osobne som chytat nebol ani pri jednej z nich.
rAVEN > 18. 08. 2014 08:34
Ked pozeram na mape ten Maly Dunaj, tak je to poriadne dlhe, ale je na nom aj jedna hradza pri Novej Dedinke. Tam nechodi niekto chytat?
Suli20 > 17. 08. 2014 18:59
Vedsinou som na rybach max 2noci takze nemaju tolko casu. Ale uz som chytil maleho.
PetoKE > 17. 08. 2014 18:41
Suli a nenabehnu ti tam sumce ked pelety davas do krmenia?
[ Najnovšie | ≪ Novšie | strana 1 z 4 | Staršie ≫ | Koniec ]
Nové príspevky v diskusiách

Najnovšie pridané diskusné témy

Dávame do pozornosti

Zemplínsky kapor Neoficiálne majstrovstvá Slovenska v love kaprov. Zemplínsky kapor patrí medzi najprestižnejšie preteky na Slovensku a ich víťaz za zaradí medzi nesmrteľných :)