Logo
  1. diskusia > 
  2. VÝSTROJ > 
  3. Elektromotor
  4.  | diskusia

Elektromotor

Diskusia o elektromotoroch vsetkych znaciek a bateriach pre elektromotor.

Diskusia o elektromotoroch vsetkych znaciek a bateriach pre elektromotor.

autor témy: VÝSTROJ - Blavak
téma založená: 26. 03. 2013
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
Hirmi > 26. 03. 2013 16:19
Rado sa stalo. Ocakavam clanok na tuto temu, budem avizovat na Facebooku.
Mandrlak > 26. 03. 2013 16:16
YES ! Dakovala, toto som presne potreboval.
Hirmi > 26. 03. 2013 11:13
Momentálne nemám čas ti to vysvetliť, ale skopírujem ti odpoveď z iného fóra, kde som na to odpovedal:

Vydrz baterie: zalezi na akej rychlosti budes jazdit, ci proti prudu, ci len v pokojnejsich castiach, na Malodom Dunaji budes potrebovat silnejsi, aspon 56LB motor, aby si sa vedel v pohode dopravit kam potrebujes.
Pri idealnych podmienkach (dajme tomu, ze mas uplne pokojnu hladinu, vymakany cln s malickym odporom Úsmev ) tak si dlzku vydrze baterie vypocitas takto:

[hruby ale postacujuci vypocet]
napr.:
vlastnis 100 Ah bateriu
motor ma takuto spotrebu:
Technické údaje
- 1 rychlost: spotřeba 9 A, výkon 77 W, tah 6,6 lbs
- 2 rychlost: spotřeba 11 A, výkon 101 W, tah 7,4 lbs
- 3 rychlost: spotřeba 16 A, výkon 139 W, tah 13,2 lbs
- 4 rychlost: spotřeba 20 A, výkon 162 W, tah 15,8 lbs
- 5 rychlost: spotřeba 40 A, výkon 215 W, tah 34 lbs"

Tak si lahko vypocitas ze na rychlosti cislo 5, by si vydrzal 100 Ah / odber 40 A = 2.5 hodiny v kuse jazdit. (samozrejme idealne podmienky, realne musis pocitat s odporom (hmotnost a velkost lode, protiprud) atd.) + detaily, ze pocas novembra je uz ziima a bateria sa ti rychlejsie vystavi. (osobne odhadujem tak 1,5 hodiny na 5tej rychlosti na Malom kludnom Dunaji ti 100 Ah bateria vydrzi).
Mandrlak > 26. 03. 2013 11:03
Aky elektromotor na velke nadrze? Ako dlho vydrzi elektromotor, ked vyvazam veslami a spat by som chodil motorom?
Nové príspevky v diskusiách

Najnovšie pridané diskusné témy

Dávame do pozornosti

Zemplínsky kapor Neoficiálne majstrovstvá Slovenska v love kaprov. Zemplínsky kapor patrí medzi najprestižnejšie preteky na Slovensku a ich víťaz za zaradí medzi nesmrteľných :)