Logo
  1. diskusia > 
  2. VÝSTROJ > 
  3. Variče a ohrievače
  4.  | diskusia

Variče a ohrievače

Variče a ohrievače na rybách

S čím si varíte na výpravach? Aké ohrievače používate v zime do bivákov?

autor témy: VÝSTROJ - Drakonis
téma založená: 31. 03. 2013
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
Jaro > 8. 10. 2013 12:33
No ja si niekedy pritopim obycajnym varicom ale ked mate dobry spacak nemate co riesit. Topim si iba ked sa vratim z clnu a trosku sa chcem zohriat alebo ak idem rano na vodu o 4:00 a nechce sa mi ist do studenych ciziem.
Hirmi > 7. 10. 2013 13:37
Aj tento som pozeral, tak uvidíme. Keď urobím výjazd v novembri na Dubník, tak ho zoberieme :)
lagun22 > 4. 10. 2013 20:00
myslím, že špekulovať s varičom sa neoplatí, to je o strach, max tak na chvílku prikúriť, raz som to aplikoval v praxi ale do budúcna určite toto aj keď to nieje najlacnejšie, tá ochrana za to stojí

http://www.mmrybarstvo.sk/MIVARDI+Plynový+ohrievač
Hirmi > 2. 10. 2013 20:58
Niekto sa ma minule pýtal, kde sa dá kúpiť PB fľaša. Takže cena je vždy jednotná, dá sa kúpiť napríklad na čerpacích staniciach, napríklad Jurki. Tam sa aj fľaše vymieňajú, teda donesiete prázdnu a oni vám dajúplnú.

Zbytočne teda budete kupovať nejakú peknú z obchodu, keď si ju samostatne nebudete plniť => na čerpacej stanici vám ju väčšinou vymenia aj tak za ošúchanú a takú staršiu. A stojí to asi 4,50 eur / 2kg.

Ak si zoberiete, že 85g ma teplomet spotrebu za hodinu, tak si môžete vykurovať bivak približne 24 hodín. Len pozor aby ste sa neudusili.
Hirmi > 30. 09. 2013 21:39
Ja som práve dnes obzeral nejaký teplomet. Spotreba je tam 85g za hodinu, pri výkone 1,1 KW. Teda 15m3 je vyhriatych za polhodinu a potom stačí len slabúčko udržiavať.

Rozmýšľal som aj nad obyčajným varičom, ktorý len tak pustiš a nechaš horieť, ale predpokladám, že to nebude tak efektívne.
Lukas O'Briann > 3. 04. 2013 18:10
Kriko a ako dlho ti vydrzi bomba na tom ohrievaci? Vsak to musi mat spotrebu .....
Kriko > 2. 04. 2013 00:40
S ohrievacom, na ktory sa pytal Pitrs samozrejme ;)
Kriko > 2. 04. 2013 00:39
Ja mam s tymto ohrievacom skusenosti. Mala spotreba plynu a vyhrejes bivak do 10 minut, tak, ze budes spat odkryty. Skoda, ze neexistuje na to aj nejaky casovac. Ten by bol idealny. Kazdych 10 minut by som si to nechal na 5 minut zapnut.
Kubo > 31. 03. 2013 23:18
Pitr: vyzera to velmi dobre, akurat velmi opatrne s tym aby si sa v bivaku neudusil.
Drako > 31. 03. 2013 22:41
Konkretne to co si dal som neskusal. Ale otestuj toto, ma to kamarat a je s nim velmi spokojny:

http://www.mivardi.sk/rybarske_potreby/bivaky_ohrievace/0/PlynovyOhrievac
Pitrs > 31. 03. 2013 22:24
Ma s tymto ohrievacom niekto skusenosti?

http://www.rhgaz.sk/vykurovacie-telesa/teplomet-ardent-2171/
Nové príspevky v diskusiách

Najnovšie pridané diskusné témy

Dávame do pozornosti

Zemplínsky kapor Neoficiálne majstrovstvá Slovenska v love kaprov. Zemplínsky kapor patrí medzi najprestižnejšie preteky na Slovensku a ich víťaz za zaradí medzi nesmrteľných :)