Logo
  1. diskusia > 
  2. Všeobecne > 
  3. Neres / trenie kapra
  4.  | diskusia

Neres / trenie kapra

Kedy sa kapre dostávajú do trenia?

Diskusia o trení a chytaní kaprov v tomto období.

"Po přečteni "Kapřího tajemství" od Lukáše Krásy jsem si vzal k srdci jeho radu, že nejlepší dobou pro lov kapra obecného je asi tak týden před třením."

autor témy: Všeobecne - Luke
téma založená: 11. 04. 2013
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
MagRO > 20. 04. 2016 08:22
Na mensich jazierkach to uz zacalo aspon co sa tyka pleskacov a karasov. Kapor sa vytrie do dvoch tyzdnov predpokladam.
xman > 10. 04. 2016 15:31
Rasta, este je skoro na neres. Zaciatok maja to pojde na velkych nadrziach, ak bude teplo.
RastaRon > 6. 04. 2016 19:22
Zaznamenal uz niekto zdruzovanie kaprov? Pocasie je paradne posledne dni, tohto roku to vypukne skor.
Jacko > 7. 05. 2013 10:02
Hornad aj Ruzin to ma uz tiez za sebou, aspon co sa tyka Kapra a Pleskaca.
Hirmi > 3. 05. 2013 06:04
Som na Dubniku I. a je to fakt parada co sa tu deje. Mam aj video ktore tu hodim neskor.
Kriko > 30. 04. 2013 11:12
Vyzera to tak, ze na Malom Dunaji to max. do tohto vikendu zacne :)
Lukas O'Briann > 12. 04. 2013 00:22
Lado: Takze neres trva iba 2-3 hodiny? To je nejako kratko nie?
Star7baits > 11. 04. 2013 17:28
Mám rovnakú skúsenosť. Mne však najlepšie ide po nerese. Na rieke je to takmer nemožné odhadnúť, to by si musel chodiť k vode každý deň. Aj to by si možno neres nevystihol, iba videl združovať sa ryby pred neresom.
Pitrs > 11. 04. 2013 17:18
Ja mam skusenost, ze priamo pri treni velmi ryba nejde. Tesne po treni sa vedia pekne rozbehnut. Ak som aj mal zaber pocas trenia, tak tie ryby idu z vody ako drevo, su velmi unavene a nebojuju. Najlepsie obdobie je jednoznacne 2-3 dni pred trenim a 2-3 dni po treni. To je dokonca asi najlepsia cast v roku na kapre.
Laďo > 11. 04. 2013 15:27
Ja som zazil raz trenie na jednom sukromaku. Bolo to prvy majovy vikend a trvalo to asi 2 hodiny tak burlivo. Potom este asi den take dozvuky.

Ako je to na riekach to ti musi niekto iny poradit.
Lukas O'Briann > 11. 04. 2013 14:57
Kedy sa asi začínajú kapre trieť na Slovenských riekach a jazerách? Je tu niekto kto bol už pri trení? Ako to dlho trva?

V jazerách je to asi pri teplote 16-18 stupnov a co na riekach?
Nové príspevky v diskusiách

Najnovšie pridané diskusné témy

Dávame do pozornosti

Zemplínsky kapor Neoficiálne majstrovstvá Slovenska v love kaprov. Zemplínsky kapor patrí medzi najprestižnejšie preteky na Slovensku a ich víťaz za zaradí medzi nesmrteľných :)