Logo
  1. diskusia > 
  2. NIKL > 
  3. Domáca výroba boilies
  4.  | diskusia

Domáca výroba boilies

Popis výroby boilies.

 

Zdravím vás. Chcem vás oboznamiť ako si spravite doma sovoje "guličky", hned nazačiaatku  len okrajom spoemniem že nejsom daky špecialista, ale viem si vyčarovať zauimave ale tajne prisady ktore pridavam do "guličiek". Tak podme k veci.

Budeme potrebovať:

> 20 vajec na 2 KG suchej zmesy

> Zmes 2KG  

> Olej (najlepší je napriklad Lososový alebo sardinkový)

> Amino-CLS Koplex 

-toto su zkaladne prisady na výrobu boilis ( ja osobne použvam všetky prísady na výrobu boilies od Karla NIKLA a som velmi spokojný)

-samozrejme že si možeťe dokkupiť aj dalšie rozne či tekute alebo suche prisady.

ja som napriklad pridaval navyše tekutu potravu LIQUID KRILL a BOOSTER Nočná mora (jak sa hovorý že treba experimentovať) ale netreba to prehanať zase všetko s mierou)

 Môžete si kupiť aj rôzne pomôcky ako su rollball alebo vytlačná pištol, ja všetko robím ručne, ale je to naváš :) 

RECEPT:

> Rozbijeme si určený počer vajec do mysky (možeme použiť aj skrupinu ale maly by sme ich ozdrviť na čo najmenišie)  pridáme Amino-CLS Koplex , za ližičku oleja, podla vlastnej predstavy možme pridať aj dalšie tekute prisady ako je napriklad tekuta selka alebo tekuta potrava Liquid krill atď.  Všetko Piriadne premiešame.

Do druhej mysky si pripravíme suchu zmes 2 kg, do ktorej možeme taktieš pridať  prísady podla vlastnej vole  ako naprikal rybiu mučku, drvene mušle, rozne farbivá, chutove stymulatory, krillová mučka, sojova mučka a vela dalších prisad. Tak isto treba všetko piariadne premiešať.

 

Pametajte! VŽDY MIEŠAME SUCHE PRISADY SO SUCHIMY A TEKUTE S TEKUTÝMY! AŽ POTOM VŠETKO DOKOPY.

Ked sme si všetko piariadne premiešali tak to neháme aspon pol hodinku postať aby sa to všetko dozaeba navzajom absorvovalo, potom zase všetko poriadne premiešame necháme ešte chvilku odstať  a možme do mysky s tekutýmy prisadamy pomaličky sypať suchu zmes a miešať  až kým nám nevznikne ceso s ktoreho  sa budu dať robiť guličky, gulky sa nesmu rozpadavať a moc lepiť.cesto dáme bud do začku alebo do misky a zakrijeme handoru a necháme aspon 20 až 30 minut postať aby sa všetko dalo "dokopy" 

Dobre cesto máme odstate. Teraz možme začať robiť guličky, možme zvoliť viacero postou použiť vytlačaciu pištil a rollball, guličky robiť hned s cesta s lubovolnýmy velkostamy alebo si spraviť približne rovnako velke valčeky, ktore si potom nakrajeme na približne rovnake "peletky" ktore budeme šulať v rukách, ked máme guličky hotove dáme si dať do hrnca velkeho variť vodu , ked voda začne vrieť možme donej Boiliesy opatrne nahadzať, prikrijeme pokličkou a sme tam opatrne premiešame. Ked nám guličky vyplavaju na hladinu tak ich nehávame variť ešta asi 3 až 5 minut. Guličky vyberieme a rozložime bud na suchu utierku alebo na dake sito  a podobne musi to byť prievzdužne, bolisis si porozkladáme aby sa naseba nelepili a neháme susiť. Sušíme podla toho ake ich schceme mať, pokial chceme mať gule odolne proti malým rýbam teda gule tvrde ako kapeť tak možme nechať susič aj 15 dni pokial chceme gule zmraziť a na rubách mať čerstve mekuke boiliesy  ktore sice vydržia menej vo vode  ale su atraktivnejšie tak ich presučume približne 3 dni až týžden a dáme zamraiž alebo možme ešte spraviť dalši vec že si ich dáme do niekd dobre uzatvaratelnej nadoby  a možme ich zaliat niakymy boostramy dipmy a podobne aby boly boiliesy etše atraktivnejšie. A máťe svoje vlastne Boiliesy :) Držím palce pri výrobe.

S pozdravom, Martin Zaklai

Rady špecialistov s NIKL teamu a všetkky prisady a omnoho viac najdete na  http://www.nikl.sk/

 

autor témy: NIKL - NIKLÁČIK
téma založená: 13. 04. 2013
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
Richard > 24. 02. 2015 11:47
Výroba vlastných boilies má podľa mňa význam len v dvoch prípadoch.
Prvým je cena, ak dokážem vyrobiť niečo čo povedzme za 9 euro chytá rovnako ako 15 eurové.
Druhým a to je častejší prípad je to, že si ho upravíš podľa svojich potrieb na určitý druh vody, napríklad zväzová voda, predĺžiš dobu rozpadu....
Peto_TT > 24. 02. 2015 00:43
Len nie kazdy ma cas si vyrabat. Radsej si ich kupim hotove a s trochou kumstu nachytam rovnako ako na domacu vyrobu.
Alex.Šaňo > 8. 02. 2015 15:04
Ahoj , ja si vyrabam boilisam uz 4 roky , myslim ze kazdy , kto raz zacne vyrabat boili , tak prede na vychytavky , krore mu ulahcia vyrobu . Zatiatky kym som nepriesel na to co kapre maju.radi . Teras ked idem na ryby tak pouzivam len jednu prichut , ktora ma funguje uz dva roky ,
NIKLÁČIK > 30. 04. 2013 18:07
Moj oblubený system
NIKLÁČIK > 30. 04. 2013 17:57
Tak Další uspech na NIKL boilis aj ked nie na moje šulane ale na krill berry.
NIKLÁČIK > 16. 04. 2013 20:17
Star7baits > Zdravičko, chytal som pri Bratislave, a dakujem, a ten 8KG kaprik bol chytný asi 4 dni pred týmto kaprikom :)
Star7baits > 15. 04. 2013 05:40
Tak toto je celkom pekná ryba, kedze dookola je vsade este sneh. Klobuk dole za tento vykon.

Na ktorom useku si chytal? Pri Bratislave, alebo nizsie niekde?
NIKLÁČIK > 14. 04. 2013 23:28 číslo úlovku: 241.
NIKL, Domáca výroba boilies

NIKL / Domáca výroba boilies
príchuť: Nočná Mora Karel NIKL (Domaca výroba)

váha: 5 kg dátum chytenia: 28. 03. 2013
dĺžka: neuvedené miesto chytenia: Malý dunaj

popis: 5 kiláčik v snehu :)

NIKLÁČIK > 14. 04. 2013 22:43
Jacko > Jasne hodim ho sem aj som daval len neviem dako ked som to pridaval my zblbol pc vtedy idem ho sem hned dať :)
Jacko > 14. 04. 2013 01:02
Toho 5kg kaprika tu hod.
NIKLÁČIK > 13. 04. 2013 21:18
Lucker > Tak diobre Hovoríš doležitý je obsah. Tak ulovkov mám na MD od decembra 2012 doteraz pomerne dosť ale všetko to boli menšie kapriki alebo dake karase a ten sumec , ale Inak toto boli celkovo take moje prve take vetšie ryby najprv bol ten cca 8 kg kaprik dva dni nato sumec 103 cm a nakoniec v najvetšom marcovom snehu ten cca 5 kg kaprik :) A tieš chcem pochodiť nas malý dunaj tohoto roku nikede aj za Bratislavu lebo v BA to neni bohvie čo, tam vzžšie su krajšie miesta :) Len nemám ským a bez auta sa to nedá.
NIKLÁČIK > 13. 04. 2013 21:13
Favorit > Dakujem pekne za pochvalu, popravde som ani nečakal take kladne nazory na moj članok, akle som velmy rád, ešte som takto nikde nepísal članok,a budem iba rád ked tento članok pomože ludom pri vyrobe boilies a budem rád aj ked ich to pritiahne aspon to skusiť si spraviť vlastne "gule" oto je potom vetšia radosť s ulovku ked si poviem že som ho chitil na svoje "guličky" :) A dakujem aj za kaprika
NIKLÁČIK > 13. 04. 2013 21:02
Hirmi > Tieš Dakujem. Bola to kratučká rybačka som došiel cca o tretej k vode s jednou udicou na montaž som dal guličku trochu som ju orezal na menšiu a ešte obalil obalovacim cestom ktore soim si taktieš robil sám doma. namiesto olova som yavesil na gumičku kapem položil som montaž s obalenou gulkou do vody udicu som dal na vidličky(použivam nohy so stojanu)došponoval ale nie uplne trochu som nechal volne a povolil cievkz ale tak tieš nie moc, pipak som ani neyapinal lebo som vnom nemal baterku, miesto som trochu prikrmil dvoma menčimu hrstamy peletiek Karel NIKL Nočná mora a pár guličkami Karel NIKL Nočná mora(tie moje domace) som ich roykrojim na polku alebo na tri štiričasti a fakt iba par guličiek godil do vody k tomu miestu a sadol som si a čakal a skledoval ako sa robia na vode bublinky som dufal iba že to bude pekný kaprik a že najde aj tu moju obalenu gulku s hačikom :) a asi po trištvrte hodine prichadza zaber, zesek a zdolavačka. po asi 10 minutovom boji kedy sa my kapor snažiol viecej krát dostať do prekožok (ktorých tam bolo vo viode požehnane) som ho podoberal a namiesto podložky použil staru bundu čoo som mal nasebe. foteni a putoval naspoeť do vôd Maleho dunaja :)
Lucker > 13. 04. 2013 20:54
Nad gramatickymi chybami by som sa tiez velmi nepozastavoval, dolezity je obsah ;)

Mas este nejake ulovky z Maleho Dunaja, alebo toto boli tvoje prve? Tiez davam klobuk dole ;) Zachvilu sa dostanes na hlavnu stranku medzi top ulovky :)))

Ja sa tohto roku tiez chystam prelovit Maly Dunaj a tiez na vyrobky Nikl.
NIKLÁČIK > 13. 04. 2013 20:50
Matys > Dakujem pekne, ja som bol tieš stoho nadšený :) len budem musieť dobuducna trochu viac na gramaticke chyby dohliadnuť. ale to su detaili každý pochopí :) Diktaty my nikdy nešli :D
Favorit > 13. 04. 2013 09:31
Vyborny popis, toto velmi pomoze a urcite potiahne ludi k vyrobe vlastnych boilies.

Samozrejme tiez davam za kaprika klobuk dole.
Hirmi > 13. 04. 2013 09:21
Ja davam tiez klobuk dole. Pekny kaprik z Maleho Dunaja. Niklacik to bol dlhsi vyjazd, alebo kratsia rybacka?
Matys > 13. 04. 2013 09:14
Davam ti k fotke klobuk dole. Fakt od vyroby boilies az pochytenie peknej ryby na zvazovej vode, pekny vykon !
NIKLÁČIK > 13. 04. 2013 01:04
sumček 103 cm s maleho dunaja sa takisto ulakomil na boilies Karel NIKL- nočná mora (domaca vyroba)
NIKLÁČIK > 13. 04. 2013 01:00
Približne 5 KG Malý dunaj marec.2013 tak isto boilies Karel NIKL - nočná mora domáca výroba
[ Najnovšie | ≪ Novšie | strana 1 z 2 | Staršie ≫ | Koniec ]
Nové príspevky v diskusiách


Najnovšie pridané diskusné témy

Dávame do pozornosti

Zemplínsky kapor Neoficiálne majstrovstvá Slovenska v love kaprov. Zemplínsky kapor patrí medzi najprestižnejšie preteky na Slovensku a ich víťaz za zaradí medzi nesmrteľných :)