Logo
  1. diskusia > 
  2. Všeobecne > 
  3. Lov z člna
  4.  | diskusia

Lov z člna

Diskusia o chytaní z člna, resp. priamo z vody.

Aké stratégie používate pri chytaní z člna?

Prečo chytáte z člna?

Aké plavidlo a celkovo výstroj na lov používate?

Kde z člna chytáte?

autor témy: Všeobecne - Admin
téma založená: 11. 07. 2013
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
Harrison > 9. 05. 2014 10:52
Toto video si pozrite: https://www.youtube.com/watch?v=gJuyhBtGih8

Peto Slivka si spravil lod na Dunaj :)
Pitrs > 30. 09. 2013 11:11
Musim povedat ze vynikajuce video. Pozrel som si ho jednym dychom.
Laďo > 26. 07. 2013 14:04
Hirmi, nabuduce aj mna zober. Palec hore.
Star7baits > 25. 07. 2013 15:31
Kde si to bol zachytat? Nie je dobre rozumiet ci Slovenska, ci Slovinska zvazovka :D
Favorit > 25. 07. 2013 15:18
waw, konecne video, co stoji za to si pozriet. Tesim sa na dalsie :)
Hirmi > 24. 07. 2013 11:41
Ďakujem Mirecc. Ono keď je dobré počasie tak sa to dá. Keď prídu vlny, tak je to už horšie, ale dá sa aj to :)

Na rieke som to ešte neskúšal, ale to už bude väčší extrém si myslím :)
Mirecc > 24. 07. 2013 11:03
Hirmi klobuk dolu :-) pekne video a hlavne si ukazal ze to ide ked sa chce ,len sa treba k tomu dotlacit .ja sice nema ziadne video a ani nepotrebujem nikomu dokazovat ci sa to da alebo neda ale ja som stravil jeden den v clne 2,2m na M.Dunaji a vcelku to slo veci som nemal vela kedze som len feedroval a docela som si to uzil .takze kto chce vyskusa a kto nechce tak len vyhovorky bude hladat.
Laďo > 23. 07. 2013 16:24
Pekne video, uz som ho videl na mrku, davam za jedna :DD
Hirmi > 23. 07. 2013 13:43
Jozko, nech sa paci: http://mojeboilies.sk/videa/citaj/58
Kubo > 11. 07. 2013 16:42
Ja som videl to Sunyho video asi 10x a est si ho pozriem. Lov z clna musi byt riadny zazitok ;)
Jozef.Patak > 11. 07. 2013 12:37
OK, chod, chytaj, zostrihaj a ukaz :D
Hirmi > 11. 07. 2013 12:31
Zalezi chlapci ako je uz rybar pohodlny :) Zostriham a hodim vam video, ze vsetko sa da ak sa chce :)
rAVEN > 11. 07. 2013 12:30
Jozef.Patak ma pravdu. Si vezmi, ze mas jedlo, nejaky spacak, tasky, pitie, udice a plno dalsich veci, bez ktorych sa chytat poriadne neda. Treba rozmyslat aj nad tym, ze ak nieco chytis, tak nemas kam dat rybu, nemas ju ako odvazit, alebo sa s nou aspon odfotit.

Velky cln, inak len z brehu :)
Hirmi > 11. 07. 2013 12:28
Takže nájdeš si plytšiu vodu. Zoberieš so sebou pomocný maličký čln, ktorý ti slúži na prepravu jedla, bolies, tašiek a podobne. V druhom vačšom gumenom spíš a z neho aj chytáš. Ak máš dostatočne veľký stojan, ideálne rásošky (ja mam 2m dlhé), tak si ich zapichneš do dna a chytáš.

Všetko sa dá ak chceš a máš dobrú predstavivosť :) Priviažeš sa o krík, alebo ten pomocný čln ukotvíš jednou kotvou v predu, ďalšou v zadu a o neho si pripneš čln v ktorom spíš - ideálne karabínkou aby si sa vedel rýchlo odopnúť a ísť po rybu, alebo utekať :D

A na každej vode máš nejaký strom, kríky, kamene, o ktoré sa vieš jednoducho priviazať a stabilizovať polohu :)
Jozef.Patak > 11. 07. 2013 12:21
Hirmi no neviem ako by si chytal z takeho Kolibrika na velkej vode ako je Mara, Královs, Ruzinn a podobne. Chod a vyskusaj :P a zober si plavaciu vestu.

Po 1. tam si nemas kde dat udice, po druhe dalsich vela veci = boilies, tasky, spacak, lehatko, atd. tam nezmestis.

Ano na 3-4 hodinky v peknom a pokojnom pocasi si zachytat to sa da, ale na noc v takom clne si neviem VOBEC predstavit :D
Hirmi > 11. 07. 2013 12:20
Nič sa neboj, ide to aj z gumeného člna chytať. Je to ešte lepšie ako mať veľkú neohrabanú pramicu.

Dnes už aj na Kolibríka si daš prístrešok a hlavne vieš sa rýchlo zbaliť ak treba. Ideálne sa priviazať o kríky a nepotrebuješ ani kotvu riešiť. Ale dá sa aj z jednoduchými kotvami veľmi dobre stabilizovať poloha.
Jacko > 11. 07. 2013 12:14
No ja som este nebol nikdy chytat z clna, ani privlac, ani kaprov, ale urcite to chce VELKY a STABILNY cln. Neviem si predstavit, ze na takej Mare by som siel na noc chytat z nafukovacieho clnu. Pride zmena pocasia a je to v riti. Osobne si myslim, ze clovek ani nevydrzi viac ako noc na takom clne. Rano vstane dolamany ako klokan :DD
Mandrlak > 11. 07. 2013 12:12
No a SAMOZREJME, legendary video od Sunyho :)

http://mojeboilies.sk/videa/citaj/49
Mandrlak > 11. 07. 2013 12:10
http://www.youtube.com/watch?v=cEihXy-JCmc

Toto si hlavne pozrite a mate tam vsetko povedane :D Vlozil som ho aj tu na stranku medzi videa.
Jozef.Patak > 11. 07. 2013 12:09
Za prve, nebudes mat vedla seba suseda.
Za druhe, je to naozaj pohoda chytat kapre na menej ako 50m, clnom si prides kde chces chytat a vies sa rychlo presuvat.
Za tretie, si spolu si rybami na jednej lodi :D
[ Najnovšie | ≪ Novšie | strana 1 z 2 | Staršie ≫ | Koniec ]
Nové príspevky v diskusiách

Najnovšie pridané diskusné témy

Dávame do pozornosti

Zemplínsky kapor Neoficiálne majstrovstvá Slovenska v love kaprov. Zemplínsky kapor patrí medzi najprestižnejšie preteky na Slovensku a ich víťaz za zaradí medzi nesmrteľných :)