Logo

Zemplínsky kapor

Ako mediálny partner tohto preteku Vám prinášame online prenos aj na mojeboilies.sk

Lovné miesta budú vybrané podľa počasia v termíne sútaže a počtu súťažiacich.

Pre rybárov nesúťažiacich bude vyčlenený priestor Vojenská zotavovňa, Medvedia Hora až po Hôrku, Hôrka,Prímestská oblasť – nápustný kanál po ľavú pláž na Prímestskej oblasti, Zalužice Mlyn.

V sektore Paľkov, na stanovišti č. 1, je vyznačená hranica rezervácie, zákaz vývozu do rezervácie!

Maximálny počet stanovíšť bude 48 z dôvodu väčšieho úspechu a možnosti realizácie jednotlivých súťažných tímov.

Počty: Lúčky 10 , zalužice 10, prímestska 8, kamenec 7, palkov 8, hôrka 5

autor témy: - Všeobecne - - ZK
téma založená: 15. 09. 2013
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
Hirmi > 14. 09. 2014 12:58
Priebeh dňa - 14.09.2014

A je to tu!!!
Prvý deň keď sa začal pretek na ostro. Družstva sedeli dlho do noci, pripravovali krmiva a hlavne taktiku na tento deň- Počasie im praje na šírave je pekné ráno, tričko postačí. Čakáme na prvého uloveného kapra.

A je to tu Prvý ulovený kapor je na Zalužiciach č.5 - chlapom z Garantbaitsu GRATULUJEME !!!
Boduje aj Paľkov- č.6 - 4900
Smola na Paľkove č.4- kapor , ktorého už mali pri brehu sa im v tráve vypol. Poučenie – pre každú rybu sa na šírave musí chodiť !
Hirmi > 12. 09. 2014 17:11
Po potvrdenom lose napíšem článok s mojou predikciou na umiestnenia. Ale fandit budem Nikl SK, Starbaits I., Jet-fish chalanom a samozrejme humencanom Marcus/Vladio:) ale vyhraje to Jarda Tesinsky na Palkove 1 v zavese s Garantbaits.
Richard > 12. 09. 2014 15:52
A Mirko komu budeš držať palce, nože prezraď!
Hirmi > 12. 09. 2014 12:19
Tak už zajtra. Teším sa na prvé fotky z pretekov!
bestto > 11. 09. 2014 12:38
Uz podla mapky hore, ze je to skoro najkratsi usek a bude to asi problem. Na rovnakom useku na Horke je 5 timov. Tesim sa na tie preteky, aj ked som iba pozorovatel.
Richard > 11. 09. 2014 10:20
Marek ako aj ja si myslím, že tých päť šesť tímov by bolo akurát, ale nervózny by z toho mal byť hlavne organizátor, skús pohovoriť s niekým, ja som skúsil a tam je kľud, spokojnosť, všetko ok, pripustil že sa kľudne môže stať že sa žiadna ryba nechytí na Zálužiciach, ako pohoda tak prečo by sme mali byť nervózny mi okrem možnosti že si vylosujeme blbý flek? A tých zlých je dosť aj inde tak čo? Tebe sa čudujem, že štartuješ keď si to z časti musíš platiť, iba ak by štartovné zatiahol Krása.
Richard > 11. 09. 2014 10:03
Jedna vec je reálna možnosť vyvážať, iná niečo chytiť. Ak opakujem AK to bude aspoň 150-170 metrov na brehu a vode tak OK, vyvážať sa dá, či to bude na chytanie to je iná vec, na tak malom úseku bude 40 udíc, minimálne 10 člnov brázdiť vodu, čo to spraví s rybou si vie myslím každý domyslieť. To je vecou šťastia či smoly keď si vytiahneš taký sektor, ešte forhont prvý z ľava by mohol byť dobrý, možno aj dvojka.... Na WCC na Bolsene mi Nikl opisoval flek kde chytali Česi a do cca 100 metrov od brehu bola hĺbka maximálne 50 cm potom hrana kde to kolmo padalo na nejakých 25 metrov! Jednoducho nechytateľné, tak prečo nie na Šírave nadrbať tímov čo to dá? Už som to tu písal minulý rok organizátor doslova prosil tímy aby len niekto prišiel, aktivita rýb plus počasie im zachránili pretek a poučenie z krízového vývoja, desiatka tímov na Zálužiciach a Lúčkach!!!!! Ak bude aktivita ako po ostatné ročníky lebo ten minulý bol výnimočný, a na Zálužiciach a Lúčkach sa chytia zo dve tri ryby ak vôbec tak čo si povedia pretekári čo tam budú piknikovať za 400 eur, že nie sú takí somári a radšej si za tieto peniaze mohli ísť chytať niekde do HU alebo Talianska atď a situácia z minulého roka sa bude opakovať, akoby sme sa pohybovali v bludnom kruhu, teda organizátor. Neviem ako je to s povolením od SRZ v Žiline asi každý rok je otázny, idú voľby a nové vedebie nemusí byť ústretové voči preteku a povoliť ho, tak treba ešte využiť......
Hirmi > 10. 09. 2014 23:52
Riško, to bude ale náročné a hlavne nie každý bude mať GPS ;)
Ono možno nejde o samotnú dĺžku Zálužic, ale o to, či budú aj na iných flekoch rovnaké rozostupy, aby bola férovosť pri všetkých tímoch rovnaká. Iste pohodlnejšie sa chytá ak máš obocho susedov aspoň 300 metrov ďaleko, ako keď ich máš 170 :) .. ale toto ani tebe nepíšem, ja viem, že vieš..
Marcus > 10. 09. 2014 23:07
no neviem chlapi ale podla mojho nazoru je vtej zatoke rozumne mat tak 3-5 timov 10 si neviem vobec predstavit.
Richard > 9. 09. 2014 12:56
No šírka 170 metrov je dostačujúca, síce sa bude vyvážať aj cez kilometer, ale tu si už musí každý zvážiť či je schopný na takú diaľku si to ustrážiť a nenadrbať sa do sektoru iného tímu, mal by sa držať gps.
Hirmi > 9. 09. 2014 11:33 číslo úlovku: 846.
-  Všeobecne -, Zemplínsky kapor

- Všeobecne - / Zemplínsky kapor
príchuť: neuvedené

váha: neuvedené dátum chytenia: neuvedené
dĺžka: neuvedené miesto chytenia: neuvedené

popis: No neviem, či je táto mapka správna, ale podľa nej, majú žálužice maximálne 1700m. Keďže je tam 10 teamov, každý team (4 udice) má 170 m chytacieho poľa... Je to dosť? Málo?

Richard > 9. 09. 2014 10:43
Miro najviacej tímov na Zálužiciach bolo deväť a to v dvoch sektoroch MLYN a CINTORÍN v sektore Cintorín najviacej chytalo v roku 2010 7 slovom SEDEM tímov, vtedy sa to po našom proteste roztiahlo viacej naľavo do lesíka, tak to má byť aj teraz s tým rozdielom, že tam bude o tri tými viacej. Ako som už písal je to zodpovednosť organizátora sú to ich preteky, len pripomínam stav minulého roku keď na Šíravu sa prihlásilo s horko ťažko 29 tímov a potom sa tu šírili reči že je to posledný ročník, uvidíme ako to bude tohto roku. Nikdy opakujem NIKDY na Zálužiciach sektor cintorín desať tímov nechytalo!
Hirmi > 8. 09. 2014 20:32
Rozumiem Riško. Minulého roku sa vraj už ale tak chytalo :-) .. no čakám, čo bude. Budeme to ostro sledovať.
Admin > 8. 09. 2014 11:20
Prípravy: http://mojeboilies.sk/videa/citaj/135
Richard > 5. 09. 2014 20:49
Hirmi ja by som si počkal až na to čo povedia pretekári čo budú mať tú česť tam chytať....... Myslím že mi rozumieš.
Hirmi > 5. 09. 2014 18:10
Ešte doplním slovami organizátora, s ktorým som včera preberal miesta: "Miesta bude dosť :), aj na Zálužiciach..."
Admin > 5. 09. 2014 18:04
Počet lovných miest:

lučky 10 , zalužice 10, prímestska 8, kamenec 7, palkov 8, hôrka 5
Richard > 20. 08. 2014 11:49
Hm no je toho viacej 3XL, v poslednej dobe určite kill kril.
Elan > 20. 08. 2014 11:29
Richard a naco vam od Nikla isla najviac ryba?
Richard > 17. 08. 2014 14:47
Z mojich príspevkov sa to dá vydedukovať, Nikl team, a Ty?
[ Najnovšie | ≪ Novšie | strana 1 z 6 | Staršie ≫ | Koniec ]
Posledné pridané príspevky

Dávame do pozornosti

Zemplínsky kapor Neoficiálne majstrovstvá Slovenska v love kaprov. Zemplínsky kapor patrí medzi najprestižnejšie preteky na Slovensku a ich víťaz za zaradí medzi nesmrteľných :)
`Carp Marathon Praha 2014 Carp Marathon Praha Čtvrtý ročník mezinárodní kaprařských závodů pod názvem Carp marathon Praha, který se koná ve dnech 23.8. – 29.8. 2014.