Logo
  1. diskusia > 
  2. Orthodox carp > 
  3. zakrmovanie
  4.  | diskusia

zakrmovanie

orthodox

Prosim neviete mi poradit s ktorým boliesom od orthodoxu je dobre zakrmovat

autor témy: Orthodox carp - polakovsky
téma založená: 30. 01. 2015
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
Čeko > 23. 04. 2016 10:15
RastaRon nie 12 ale 13 :) :) 13 je šťastné číslo :)
RastaRon > 22. 04. 2016 11:59
12 pvacok na 12 nahodov :) mne to prislo vzdy ako dost draha zalezitost :)
Čeko > 15. 04. 2016 21:01
nabité a zaliate PVA pančuchy
Čeko > 15. 04. 2016 20:59
Robin Red pelety + Tropic Fish zaliaté dvomi exkluzívnimi tekutými potravami.
Čeko > 8. 04. 2016 00:10
no nie je to paráda,takto prezentovať nástrahu?
Čeko > 7. 04. 2016 14:31
Pozor,netreba si mýliť funkciu boostra a popky. Booster slúži na zatraktívnenie akéhokoľvek krmiva,ktoré zanecháva vo vode pachovú stopu na rýchlejšie prilákanie rýb.Pop-Up slúži na zatraktívnenie nástrahy tzv.panáčik,alebo ako samostatná atraktívna nástraha nad krmivom,áno je dobré prelievať boostrom akékoľvek krmivo,lepšie sa tým zatraktívni krmne miesto na rýchlejšie prilákanie rýb.Niečo som Vám nafotil aby bolo jasné čo mám na mysli.Tak nech Vám to pípa priatelia.
RastaRon > 6. 04. 2016 19:23
Ak prelejem vsetky boilies boosterom a nakrmim tym, tak potom odlisenie je iba v plavacke, alebo inej prichuti boilies. Je dobre potom prelievat krmne boilies?
Čeko > 29. 03. 2016 05:48
Abana sorry,ale nič som neprekrúcal,a preto ešte raz píšem,aby sa ti neznížila šanca na záber,treba odlíšiť nástrahu od návnady zatraktívnením samotnej nástrahy,dipom,obalovačkou,popkou,esenciou,esenčákom atď. možností je veľa.
Abana > 28. 03. 2016 16:45
Ceko ja tie gulicky nepocitam. Bol to len priklad, ale zjavne si kazdy prekruti podla svojho. Pisal som, ze sa znizuje sanca na skorsi zaber ked tam nasypes hned vela.
Čeko > 26. 03. 2016 12:13
Veľmi výstižné a hlavne poučné :) :)
Čeko > 26. 03. 2016 11:07
Richard,ale ja som napísal že sú situácie kedy treba krmiť viac a kedy menej (príspevok pod fotkou so šupíkom) no ale keď to Abana rieši počtom guličiek na krmenie 100 - 200ks tak potom asi tak krmi,že ráta po jednej guličke,aby mal presnú krmnú dávku.
Richard > 25. 03. 2016 23:58
Ako som už spomínal nedá sa zovšeobecňovať, väčšinou sa vnadí málo s tým súhlasím, ale je to dané mnohými faktormi ako osádkou rýb, dĺžkou lovu, cieľovou rybou.... Je nezmyslom tvrdiť že masívnym vnadením si znižujeme šancu na zábery. Na Komjaticiach som bol svedkom ako Nikl tím toho navalil veľa, so susedmi sme skonštatovali že nám obom tímom by to stačilo na rok! Tam som v reále videl čo v praxi znamená pojem že voda doslova vrie aktivitou rýb. Za noc mali 36 rýb!
Hirmi > 25. 03. 2016 22:21
Trošku sa odbočilo od témy, ale zaujímavé čítať. Ja osobne som napríklad nikdy veľa nekŕmil a ani nie som fanúšik veľkého kŕmenia. Ale je mi jasné, že je to iné na pretekoch a iné, keď ide človek na víkend na Maru. A už len čo sa týka samotného kŕmenia, určite je dôležitá aj samotná taktika. "Nasýpať k bójke", no dobre, ale chytať už potom niekde na okraji krmného miesta, aby to malo zmysel - to sa týka aj pretekov, kde potrebujete rybu dostať čím skôr a čím viac, takže s nástrahou mu musíte "skrížiť" jeho cestu ku krmeniu :)
Richard > 25. 03. 2016 21:17
Čeko veď mu to povedz na rovinu, že sú situácie pri vode keď treba kŕmiť málo ale niekedy treba váliť!!! Podľa Abana by na pretekoch nechytali ani šupinu?! Bol som nie raz svedkom ako na bójku a deň sa valilo 20 kg boilies plus tigráč a ryby išli ako besné?!!! Taktika napr. Ivana Fabiana prvých 36-48 hodín chytá na odlišnú príchuť ako tou ktorou vnadí! Ak valí SK 30 tak chytá na ovocné banán, ananás.... Ale samozrejme to je na preteky čo trvajú aj týždeň! Ak niekto ide na pár hodín, noc tak nebude valiť! Tiež ak ide po veľkej rybe ....
Čeko > 25. 03. 2016 18:16
ale tu nejde o žltú farbu popky,ale o kombináciu dvoch vôní rybacej a ovocnej ako nástarhy samotnej,aby si zvýraznil nástrahu od návnady. Tak isto sa môže použiť popup s jahodovou,alebo broskyňovou aromov.
Abana > 25. 03. 2016 14:41
Mas pravdu Ceko, ze trosku zvyditelnis a zvyrasnis zltou popkou. Ale predstav si ze krmis 100-200 gulickami naraz. kym ti zoberu tvoju popku aj tak to bude trvat hrozne dlhy cas. Preto je lepsie krmit par hrstami guliciek a potom radsej partiklom aby sa ryba tocila a hladala male zrniecka na mieste.
Čeko > 24. 03. 2016 20:36
Abana a pre tento prípad je dôležité odlíšiť nástrahu od návnady,napr. krmim Jointom a pod háčik našijem Joint+popup Ananás toto je odskúšané a hlavne účinné
Abana > 24. 03. 2016 11:10
Cim viac krmis tym mensia sanca ze kapor nasaje z pomedzi tych desiatok, stoviek boilies prave tu jednu tvoju gulicku. Krmit ci menej a ked tak male peletky. Ked uz BFE boilies tak ho na stvrtky nakrajat ale to bude mat rovnaky efetkt ako tie peletky a viac sa na robis.
Čeko > 16. 03. 2016 22:08
Vinco tak 50kg skrmiš ako nič,ale na pretekoch,aby si udržal rybu ak sa ti rozbehne,ale vo všeobecnosti to záleží od veľa faktorov.Na akej vode chytáš,od ročného obdobia,či je ryba pri chuti a hlavne kde chytáš,myslím miesto pod vodou.Ak máš pod vodou nejaké prekášky,alebo nerovnosti dna kde sa rád chodí kapor krmiť tam netreba veľké kilá boilies,skôr by som kládol dôraz na kvalitu a atraktivitu návnady a nástrahy.Pri takomto love a krmení je väčšia šanca odchytávať tie väčšie jedince.Ani na tohoto šupíka nebolo treba veľa krmenia,dôraz som kládol na kvalitu návnady a atraktivitu nástrahy.
Milos > 16. 03. 2016 14:15
No na tyzdnovej aj 50 kg :) To vsekto zalezi ako ryby reaguju a ci zeru. To je velmi vseobecna otazka. A este je otazne kde a ako chytas. Stava sa mi, ze niekedy skrmim 20 kg a niekedy za tyzdn ani 3 kg.
[ Najnovšie | ≪ Novšie | strana 1 z 2 | Staršie ≫ | Koniec ]
Nové príspevky v diskusiách

Najnovšie pridané diskusné témy

Dávame do pozornosti

Zemplínsky kapor Neoficiálne majstrovstvá Slovenska v love kaprov. Zemplínsky kapor patrí medzi najprestižnejšie preteky na Slovensku a ich víťaz za zaradí medzi nesmrteľných :)