Logo

Výroba boilies

Nefunguje Vám žiadna značka? Tak niečo robíte zle, alebo si musíte začať vyrábať vlastné boilies.

Všeobecná diskusia o tom ako si vyrobiť vlastné boilies.

autor témy: Domáca výroba boilies - Admin
téma založená: 13. 12. 2012
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
Gusto22 > 14. 04. 2017 12:59
Aj Gamarusi nadľahčujú guľky a rybám chutia je to ich prirodzená potrava.
Richard > 26. 09. 2014 12:06
Tak ja korkáčom fandím oproti penovým pop up majú tú výhodu, že sú identického zloženia ako boilies na dno, taktiež sa z nich postupne uvoľňujú drobné čiastočky vo vode /pracujú/ a dávkovanie je jednoduché s tým že samozrejme vyrobím si len pár guličiek, uvarím a odskúšam či to pláva pridáva sa cca 10% korku do cesta.
Sam > 26. 09. 2014 12:00
vyrobit boilies len s komponentou co su lahke je skoro nemozne. Urcite sa to toho nepustajte na zaciatok. A idealne je plavacku si kupit ako ju vyrobit. Bude to mozno este lacnejsie a podla mojho skromneho nazoru aj kvalitnejsie - netyka sa to potapavych boilies.
Richard > 26. 09. 2014 11:21
No ja by som radil predsa len ten korok, pridávať múčky, ktoré nadnášajú či plavú je veľmi obťiažna vec, taktiež zásah do mixov, môže to spôsobiť že konkrétne boilies prestane chytať,
JET-FISH > 26. 09. 2014 10:54
Alebo pouzi na vyrobu lahke mucky. Napriklad Krillovu. Ak jej pouzijes dost a zlepis to, tak nepotrebujes tolko korku.
Richard > 26. 09. 2014 10:46
Jednoducho do boilies cesta primiešaš rozdrvený korok.
touc > 26. 09. 2014 10:30
Ahoj chci jse zeptat i na plovoucí boiles jak na to
Admin > 23. 09. 2014 11:42
Z Facebook diskusie od Karla: "Vyplatí, nevyplatí ? Robím boilies aj pelety už dlho, mám svoje predstavy a aj odskúšané veci. Samozrejme, že to nie je lacná záležitosť,,,ale radosť z toho, že "ti to chytá" - to sa nedá zaplatiť. Okrem toho vieš, čo si tam dal a tak sa dá v budúcnosti vyvarovať chybám a dobrusovať všetko k dokonalosti. Ale samozrejme netvrdím, že by som si z obchodu nič nekúpil."
rAVEN > 23. 09. 2014 08:22
touc vidiet ze ta to chytilo za srdce :) Ale skus najprv ako pisal Richard...od zakladnych zmesi komercnych, cez vlastne a potom ku zlozitejsim veciam ako je vlastny AK. Vies co je AK?
touc > 22. 09. 2014 15:25
A mate někdo zkušenost mychani vlastni aminokomplexu
Richard > 22. 09. 2014 12:17
Pre niekoho kto začína s výrobou boilies by som odporúčal aby začal od jednoduchších vecí k zložitejším, najprv originál mixy potom tuning mixov a nakoniec vlastné receptúry. A výroba z komponentov v hypermarkete prečo nie dá sa určite by som skúšal nahradiť niektoré komponenty, ale ten kto to chce robiť výhradne zo surovín z hypermarketu sa vydá na veľmi tŕnistú cestu, testoval som už niekoľko noviniek a viem že bolo dosť boilies čo sa soudruhúm nepovedli, a to sú tam ľudia čo sa celý svoj čas venujú len vývoju a testovaniu boilies, garantujem že tá námaha a omyly s tým spojené nakoniec vyjdú cenove narovno ako si niečo kúpiť. Hlavné je vedieť čo najviac o výrobe boilies, ujasniť si čo chcem chytať, na ako dlho, preskúmať aké druhy boilies aj komerčných tam fungujú aby si sa mal od čoho odraziť.
Hirmi > 22. 09. 2014 11:51
Foxer: Bolo by zaujímavé vyrobiť boilies len a len zo surovin z obchodu :D
FOXer > 22. 09. 2014 11:43
Mate skusenosti ;)

http://www.kapripohoda.cz/suroviny

Včera večer jsem měl asi tak hodinu času než mi měl začít srandamač v basketbalu. Abych se jen tak neflákal po Mladé Boleslavi, zašel jsem do místního Intersparu, abych se podíval, co vše se tam dá pořídit i pro naše šupinaté miláčky.

Nejprve jsem procházel kolem chladicího pultu - sardelová pasta (72% sardelí=ančoviček), kaviárová pasta s koprem, česnekem, cibulí, lososová pasta a i samotný (levnější) kaviár z tresek, samé dobré věcičky nejen na jednohubky, ale také jako přísady do rybích mixů. Pak jsem míjel oddělení pochutin, kde, kromě kávy, čaje a kakaa, lze najít i sušené mléko (nízko, polo a plnotučné), sušené sojové nápoje a sušenou smetanu. Následuje koutek zdravé výživy, kde je k mání široký sortiment různých semínek (len, slunečnice,...), luštěnin (fazole, sója,...), oříšků (buráky, lískové oříšky,...) a müsli různých příchutí -trochu pomlít a použít do ptačího zobu. O kousek vedle jsou pro změnu sušenky, které, jsou-li mleté, jsou nejen součástí mnoha ptačích zobů, ale slouží i jako samostatná přísada do mnoha mixů. Hodí se v podstatě jakékoliv bez krémové náplně - Bebe apod., a samozřejmě piškoty. A vcházím mezi chleby a rohlíky. Jelikož je prokázanou pravdou, že i kapři milují sladké, mou pozornost upoutalo sněhové pečivo, laskonky (malé bez náplně) a výprodej vánočního cukroví, pomlít a je to! Pokračuji v exkurzi - mouka a krupice (pšeničná, kukuřičná, sojová), luštěniny (cizrna, žlutý hrách, různé fazole, čočka,..) o regál vedle jsou pro změnu různé druhy koření (paprika, chilli, anýz, koriandr, tandori, kari,...), následují ochucovadla (magi, worcester) a oleje (řepkový, slunečnicový a olivový). Vcházím do další uličky, kde jsou konzervy. Hned z kraje nalézám tresčí játra, tuňáka na deset způsobů, sardinky na sto způsobů a něco, co jsem ještě neviděl a nezkusil - marinované škeble. Zde se nabízí použití do rybích mixů (jestli bych to raději nezbodnul sám). Konečně pár uliček, kde není "nic" zajímavého. Již z dálky ale vidím nápis "Asijská kuchyně", tak copak tam asi bude? Kokosové mléko, sladkokyselá chilli omáčka, rybí omáčka a ústřicová omáčka = samé inspirativní dobroty. Naproti přes uličku, cestou pryč z obchodu, procházím oddělením, které je určeno "domácím mazlíčkům" - granule pro psy a kočky, krmení pro rybičky nebo různé zoby pro kanáry či andulky - nic, co by se nedalo využít i pro naše účely.

Ufffff, a mám to za sebou!!! Celý hyper, super nebocomarket jsem proběhl za necelých 45 minut a byl jsem celkem šťastný, že už jsem pryč - upřímně řečeno, nemám takové obchody rád.

Každopádně, jak vidíte, často není nezbytně nutné kupovat jen suroviny s nálepkou renomovaného výrobce rybářského krmiva, je to přinejmenším plýtvání penězi. Snažil jsem se vám jen ukázat, že boilies si můžete vyrobit i z toho, co se dá lehce sehnat nebo z toho, co možná máte doma v ledničce nebo ve špajzu. Chce to jen trochu trpělivosti a dílko se určitě podaří.
FOXer > 22. 09. 2014 11:21
Touc tu na najdes vela receptov: http://www.kapripohoda.cz/recepty/vsechny.html

K tomu co sa pytas, bolies na masovej bazy s ovocnou aromou - to je uplne bezna vec. Pouzijes do zakladu mucku, ktora nie je tak vyrazna a potom si vyberies aromu podla toho co si myslis, ze bude fungovat.

Morusu tusim pouziva uz viacero znaciek.
touc > 22. 09. 2014 10:43
Ja sice vim že tu mam dost otázek ale schanim recept na boilies frankfurska klobasa a ještě nějaký recept na jaro jo mam tu někdo zkušenosti s bolies na masove nebo ryby bazi plus ovoce a už někdo zkoušel přidávat esenci z moruse
Richard > 22. 09. 2014 06:49
Pridávať môžeš určite len si musíš strážiť dve veci granulometriu, teda aby si si guľu nezabetónoval, a potom pojivosť, ak pridávaš viacej rybiny a iných múčok tak musíš pridať pojivé látky, albumin, srvátku....
touc > 22. 09. 2014 04:09
Takže do te to směsi muzu v klidu dávat i ryby moučky a i ryby esence a nic s ti nezkazím
Carpin > 21. 09. 2014 22:11
Jarda T: Zřejmě nejpopulárnější a nejvíce používaná směs v celé historii kapraření. Neexistuje asi směs, která by nachytala více kaprů, i proto, že naprosto většina hotového boilie vyráběných kdekoli v Evropě, obsahuje právě směs 50/50. Všechny tyto směsi se mohou používat celoročně. Ta naše tvoří směs uhlohydrátů, proteinů, vitamínů, minerálů a atraktačních přísad. Je to jedna z nejekonomičtějších směsí, která se vyznačuje velmi vysokou lekáží (schopnost dobře uvolňovat atraktory ze směsi do okolí). Velmi dobře se zpracovává a tvaruje do podoby kuliček a lze ji doplnit všemi možnými atraktory. Je velmi dobrá na výpravy, kde potřebujete velké množství návnad k udržení zájmu ryb.
Je vynikající pro kratší výpravy, kde potřebujete okamžitě účinnou nástrahu.
Carpin > 21. 09. 2014 22:10
zakladní:

50/50 Ostatní přísady
g
sojová mouka 500
kukuřičná krupice 400
albumin 100
1000
Carpin > 21. 09. 2014 22:09
50/50 Ostatní přísady
g
krupice (pšeničná, kukuřičná) 500 A Strawberry Nutrafruit (jahoda) 30-50 ml
sojová mouka 500 EO geranium (muškát) 2-4 ml
hnědý nebo polevový cuku (pudr) 200 umělé sladidlo 10-20 ml
1200
[ Najnovšie | ≪ Novšie | strana 1 z 5 | Staršie ≫ | Koniec ]
Nové príspevky v diskusiách

Najnovšie pridané diskusné témy

Dávame do pozornosti

Zemplínsky kapor Neoficiálne majstrovstvá Slovenska v love kaprov. Zemplínsky kapor patrí medzi najprestižnejšie preteky na Slovensku a ich víťaz za zaradí medzi nesmrteľných :)