Logo

Poradňa

Ak chcete položiť otázku, musíte sa prihlásiť
Všeobecne kukuricateam

Dobri den mal by som otasku na rieke Morave ake bojle najčastejšie funguju,ako krmiť použivam kukuricu plus gule vetšinou mam rybu mrenu nemožem sa ich zbaviť poradite mi dakujem s pozdravim Franta...

Admin > 30. 07. 2016 21:42

Táto otázka by mala byť skôr smerovaná do Revíry->Morava. Keďže na Morave chytáme mál, konkrétne Vám nevieme poradiť. Skúste väčšie guličky a ďalej od háčika, to zvykne pomôcť odselektovať bielu rybu.

Všeobecne Gusto22

Ako dosiahnem takú farbu na boilies ako chcem napr.slivkovo fialovú, keď práškové farby aj tekuté menia pri varení odtieň farby.

Admin > 21. 02. 2016 23:16

Gusto, skús sa opýtať v téme na výrobu boilies. Farbu však vieš dosiahnuť pridaním špeciálnej farby do boilies a skús boilies napariť, vtedy sa otieň až tak nezmení.

Všeobecne UltimateCarp

Ahoj, vedel by mi niekto poradiť ohľadne rybačky na revíroch Mereniye a Ecsed. Ide mi len o kontakt na porybného či správcu revírov. Ďakujem veľmi pekne.

Admin > 21. 02. 2016 23:14

merenye.carp.hu -> tu nájdeš všetky informácie, kalendár obsadenosti aj kontakt.

STARBAITS tomasf

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či v rámci selektácie malých rýb môžem použiť 2x32 boilie, alebo to je už veľa? Používam RS1...ďakujem za odpoveď

Hirmi > 2. 09. 2015 22:20

Ahoj Tomas. 2x32 mm je veľa, hlavne keď už samotné RS1 je selektívnejšie. Skôr použi 2x24 mm a boilies predtým skús vymočiť vo vode. Najlepšie na selekciu je dlhý vlas pod háčikom.

VÝSTROJ #Yolo

Dobrý den , neznáte nějaké kvalitnější, ale zároveň levnější navijáky?

Admin > 14. 10. 2014 11:22

Shimano Ultegra, je už klasika a určite dobre otestovaný naviják mnohými užívateľmi. Na približne rovnakej úrovni však a cenovo výhodnejšej nájdeš aj napríklad Tica Scepter GTX, GTB, Galant. Určite sa oplatí pozrieť si navijáky od značky FOX, kde bude cena trošku vyššie, alebo prípadne ešte navijaky značky DAIWA, ktoré tiež patria medzi svetovú elitu. Prajeme šťastnú ruku pri výbere. Viac možno v téme navijaky tu na fóre.

Všeobecne mimicek74

Dobrý deň,mám dilemu.Koncom roka si chcem kúpiť kvalitné navijaky,pozerám diskusie,fora atď.Shimano speedcast,baitruner,ultegra,alebo aj inú značku.Poradte mi.

Admin > 25. 09. 2014 06:23

Nuž, všetko sa odvíja od ceny, ktorú chceš za navijaky použiť. Vymenované navijaky patria medzi kvalitné a určite ani s jedným nespravíš chybu. Shimano Ultegra, je už klasika a určite dobre otestovaný naviják mnohými užívateľmi. Na približne rovnakej úrovni však a cenovo výhodnejšej nájdeš aj napríklad Tica Scepter GTX, GTB, Galant. Určite sa oplatí pozrieť si navijáky od značky FOX, kde bude cena trošku vyššie, alebo prípadne ešte navijaky značky DAIWA, ktoré tiež patria medzi svetovú elitu. Prajeme šťastnú ruku pri výbere. Viac možno v téme navijaky tu na fóre.

Všeobecne jano kapor

Dobry 26.9 idem na preteky na Vindšachta Banska Stiavnica. Viete poradit nestrahu zvolit? Bodovane ryby od 3kg Dakujem

Hirmi > 18. 09. 2014 17:47

Výborne tam fungujú guličky od Garantbaits, ale ak chceš rýcho ťahať rybu, tak odporúčam halibut pelety ;)

LK BAITS schubi

Dobrý deň. Ja by som sa chcel opýtať boiles Compot NHDC a Seafood od Lk baitsu ze na aké rocne obdobie su vhodne kedze tento rok som chytal na tieo gule a moc veľký uspech nemali

Admin > 4. 09. 2014 21:26

No obe gule sú celoročné ale aj trocha špecifické. Seafood je zväčša pomalší ale mnohokrát sa pochytalo aj okamžite. Ja osobne ale Seafood používam ak si dlhodobo prikrmujem alebo idem na viac dní. Dosť často ho kombinujem napríklad so Spice shrimpom. prvé dni ním len krmím a chytám na shrimpa a po 3 dňoch prejdem na Seafood. Často sa mi stalo že potom som začal chytať krajšie ryby. Seafood je typ gule že čím viac a dlhšie sa ním krmí, tým lepšie výsledky sú. Nie je to ale lacná záležitosť. Pre to doporučujem kombinovať a dokrmovať so shrimpom. Teraz cez víkend sme boli na spoločnom chytaní, možno si postrehol a zrovna Marian Sedlák ho kombinoval so Sladkým ananásom. Dával aj pod háčik jeden seafood a jeden ananas. Mal aj najväčšieho kapra a chytal okamžite. Čo sa týka Compotu, nachytalo sa na neho vždy v každom ročnom období a je to naša najrýchlejšia gula a jediná ktorá neobsahuje ani gram rybej múčky ale nenachytal na každej vode. Každopádne ja ho používam iba v zime. Ak v zime na compot nejdu ryby, tak ešte ťažšie by sa chytá na niečo iné. Najkrajšie naše zimné ryby sa pochytali práve na compot. Cez sezonu ale nemám moc info. Viem ale že napríklad v okolí Serede to ľudia berú hodne a že sa im darí ale málokto sa s tým chce pochváliť. Každopádne ale každá naša gula potrebuje čas a aj trochu prikrmiť, inak je to o náhode alebo o dobrých znalostiach rybára a presnom položení nástrahy do miesta kde sa kapre bežne krmia aj prirodzenou potravou.

Dragon baits Lepka

Co by ste mi odporucili na Slovenske nadrze ako je Mara, Kralova, alebo Sirava z vasej ponuky?

DragonBaitsTeam > 22. 08. 2014 08:07

Ak sa jedná o dlhšiu výpravu tak by som odporučil na toto ročné obdobie Green Bugs alebo velmi obľúbený dragonblood

Všeobecne Vanko

Ahojte Chcel by som poradit aky boilis funguje Na VN Luborec a ake je tam podlozie. Dakujem

Hirmi > 21. 08. 2014 17:57

Ahoj Vanko. VN Ľuboreč je taká vaňa, veľa zlomov na dne nenájdeš, okrem starého koryta. Podložie a tým si myslel asi dno, je z väčšej miery bahnité. Pri hrádzi je to bahnité dosť ;) V strede nájdeš sonarom koryto, ktoré je ešte ako tak výrazne. Hĺbku máš od 1,5 až po 10 metrov pri hrádzi, ale priemer je od 5 do 7 metrov. Rozloha je 65,5 ha. Prevažne sa na pretekoch chytajú kapríky okolo 50 cm, tie veľmi dobre reagujú na pelety. Najväčšie ryby, o ktorých ja viem sa pohybujú okolo 13-14 kg. Konkrétne ti neviem úplne objektívne poradiť, čo tam funguje, ale videl som pochytať kapríky na Starbaits guličky a určite chybu neurobíš ani z Garantbaits značkou. Určite ti však budú fungovať aj iné značky, tieto však sú už tam odskúšané a viem o výsledkoch. Príjemné chytanie a pozor na sumce, tých je tam tiež dosť.

STARBAITS robbie

Ahoj poradíte jaké boilie do Jestřabic cz.

Hirmi > 11. 08. 2014 15:51

Podľa toho čo som videl na iných fórach a v diskusiách, od Starbaits bude fungovať SK30 a Probiotic PPP.

Všeobecne Kefalin

Ake boiles by ste mi odporucili na vn teply vrch idem tam v strede augusta. Dno je tam bahnite a voda nadpriemerne tepla.

Hirmi > 31. 07. 2014 22:11

Ahoj na Teplom vrchu fungoval NIKL a C4 damson, ale dobré výsledky boli aj na Mikbaits a Starbaits (Hot Demon a SK30).

LASTIA PetoKE

Dobry den. Co by ste mi odporucili kupit od Lastie na Kralovu?

Vilo Bellay > 15. 07. 2014 22:05

Ospravedlňujem sa asi neskorá odpoveď, ale pracovne som bol mimo. Na rozbehnutie kŕmneho miesta by som určite použil Euro boilies Fish Mix v kombinácii s boilies Silver rady. Túto kombináciu by som však riešil prvých 12 h a potom by som ostal iba pri kŕmení boilies Silver rady kde by som v menšom množstve už pridal aj 24 mm boilies Diamond rady. V prípade, že by sa Vám miesto rozbehlo a váhová kategória kaprov by nebola podľa vašich predstáv, vynechajte 20 mm boilies silver rady a kŕmte iba 24 mm boilies Diamond. Možno sa to zdá zložité, ale funguje to tak. Čo sa týka príchutí, Euroboilies Fish mix je jasné, zo Silver rady kľudne môžete zobrať novinku Slivka - med "výborné zloženie a skvelá kombinácia dvoch aróm" čím si spravíte sladký základ podfarbený rybacinou z Euroboilies. Keď sa rozhodnete pridať Diamond radu tak určite odporúčam Tuniaka, ale ak nemáte dôveru v kŕmenie 24 mm guľôčkami "nemáte sa čoho báť kapry na ne reagujú veľmi dobre" tak použite do kombinácie ďalšiu Silverku Frankfurtskú klobásu - priemer 20 mm. Ja však určite doporučujem toho 24 mm Tuniaka, tie dvadsať štvorky eliminujú menšie ryby. Predpokladám, že sa jedná o vyvážanie na väčšiu vzdialenosť takže na háčik 20 mm HNV boilies hook pričom príchute si môžete vybrať aké chcete, tutovky sú ako Broskyňa Chobotnica, Frankfurtská klobása, Jahoda, Jahoda ryba, Indian Spice, Chobotnica, Pečeň... vôbec nemusíte použiť rovnakú arómu akou kŕmite. No a určite by som na háčik zavesil dve 24 mm guľôčky Tuniaka "24 mm boilies v dipe - originál chytačky", do kombinácie môžete dať aj jedného Tuniaka so Slivkou "Plum" alebo s Chilli. Ak chcete trochu selektívnejšiu zostavu tak Squid Crab 24 mm v kombinácii so Steakom, alebo samostatný Squid Crab. Takto by som to momentálne riešil na Kráľovej ja. Samozrejme tých druhov je veľa a keď si pozriete našu stránku tak si to možno zmeníte. Ak ešte nie je neskoro kľudne mi zavolajte 0908 925 832, povedzte že ste dali otázku na tejto stránke uvedte ma do obrazu a poradím ďalej. S pozdravom Vilo Bellay.

Pelzer baits Ondrej

Ktore boilies mi odporucate na rieku? Chcem chytat kapre, je mi jedno akej velkosti. Dakujem. Ondrej.

VAĎOml. > 18. 06. 2014 08:17

Záleží na akú rieku a v ktorom období. Teraz by som odporučil 15mm dipované sushi v kombinácii so sushi peletami

Pelzer baits Peto_TT

Počas júna sa chystáme na 10 dní na Liptovskú Maru. Radi by sme si zobrali niečo z ponuky Pelzer baits. V zásobách už má kolega 8kg MTX+ asi 20mm. Čo od Pelzer by ste nám teda na Maru odporúčili? ďakujem Peter, Trnava

VAĎOml. > 18. 06. 2014 08:10

MTX+ je dobrá voľba pre velké vodné plochy ako je Liptovska Mara. Tiež sa tam chystáme v Júny a osobne si beriem Sushi a MTX+ vo všetkých priemeroch.

STARBAITS zeli

Ahoj, v Říjnu se chystám na závody nemám zkušenosti s Boilie od Starbaits mohli by jste mě nasměřovat na nějakou příchuť mám u sebe Boilie SIGNÁL zalité v dipu SIGNÁL ale nejsem si jistý zda bude fungovat asi bude zima . hloubka na tonto jezeře se pohybuje od 1m - 20m roloha 26ha závody v trvání 72h. potřeboval bych něco rychlého :-) Předem děkuji za odpověď. Petr Zelený mail: petrzzz@email.cz tel. 702 061 670

Hirmi > 10. 01. 2014 12:08

I. FABIAN: ak by som sa mal ja rozhodnúť tak si zoberiem Probiotic Plum Plus a Probiotic Red One, toto bude určite fungovať..

Orthodox carp Racko

Na aku vodu sa prevazne hodi Joint od Orthodox carp?

Čeko > 23. 11. 2013 11:47

v podstate je to jedno na akej vode budeš používať Joint.Na joint sa pochytali kapre aj na štrkoviskách,plytších bahenných vodách a aj na veľkých priehradách akou je napr. Liptovská Mara.

MIKBAITS rAVEN

Aky je prosim rozdiel medzi MultiFish radou a Express radou?

Tomáš Mádr > 27. 08. 2013 11:10

Express je stavana uplne z inej smesi a ma rychlejsi rozpad ako Multifish. Tekute zlozky su tak tiez ine ako. Express uz v názve ma ze je stavaný na rychle chytanie

MIKBAITS MBcarp

Takáto otázka padla na fóre a mňa to tiež zaujíma: Mám otázku na viacznalých :) Môže sa dip, booster nejako poškodiť ak ho skladujem vonku na balkóne a prekonal v zime taký mráz, že chvíľu až zamrzol?

Tomáš Mádr > 27. 08. 2013 11:09

Myslium ze by sa mu nemalo nic satat .... :-) Nema sa tam co nicit ked si clovek zoberie ze pre zachovanie cerstvosti sa pouziva zamrazenie

Garantbaits MBcarp

Ako správne používať AminoStim? Aký je rozdiel medzi dipom a AminoStimom?

Hirmi > 30. 03. 2013 12:22

Odpoveď nájdeš tu na fóre: http://mojeboilies.sk/diskusia/tema/224

LK BAITS Lucker

Ktoré boilies si môžem zobrať na rieku apríl/máj. Je tam skôr bahnité dno.

Romes > 13. 02. 2013 13:58

Bahnité dno a na rieke je najlepšie krmiť Boostrom preliatym Euroeconomicom výborný je Sladký Ananás alebo Spice shrimp Chalani na Labe s ním úspešne krmia niektorí aj 2 mesiace a ryba sa im tam vracia, zastaviť rybu na rieke je nemožné ale niektorí tam majú chatky alebo chodia na nejaké miesto celý rok a v pohode a opakovane chytávajú aj tie isté ryby a do toho by som nastražil nejakého panáčika, napríklad Seafood s fluoro ananasom Pop up, môže byť aj pol na pol, len aby to trochu nadnášalo a tam je jedno hocijakú výraznú kombináciu jedna gulička na dno a jedna Pop up. Ja používam v poslednej dobe pol guličky takej a pol takej. Vynikajúce sú napríklad kombinácie Nutric acid s Fluoro ananas alebo Black Protein s Fluoro Kapří tajemství a práve tieto kombinácie máme teraz aj ako novinky v Balanced boilies - teda vyvážené, netreba potom rozrezávať ale použiť už hotové, budeme ich mať aj na CS v Bratislave. Ak by si sa chcel dozvedieť viac, budeme tam a radi sa ti povenujeme.

Všeobecne mfolk

Poraďte nejaky dobry bivak ,2 ososby . lacný..cca 200€

Hirmi > 13. 02. 2013 10:40

Ideálne je založiť tému na túto otázku. Ale z vlastných skúsenosti by som v tejto cenovej hladine odporúčil Starbaits Partner (239€), alebo Starbaits Bivi Session Two Man NEW (159€).

MIKBAITS Kriko

Je mozne tieto boilies pouzit aj ako chytacky pri dlhodobych vypravach? http://mikbaits.sk/product.php?id_product=2646

Tomáš Mádr > 30. 01. 2013 21:22

Ahoj. Nepovedal by som to tak uplne ze pri akych kolvek dlhych. 7-10dni urcite ano dalej by som isel asi do inej raby alebo si nasulal nieco lacnejsie. Osobne ked dlhsie krmim na jednom mieste tak siahnem po mrazenkach.

MIKBAITS Jozef.Patak

Ktore z peliet na zakrm by ste odporucili na Liptovsku Maru koncom leta? Chytat by som chcel na boilies Multibait Patentka CCM. Dakujem

Tomáš Mádr > 25. 01. 2013 16:30

Pokial sa chces zamerat na väcsie ryby tak by som urcie nevolil pelety vo velkom množstve. Ale pelety ktore najviac pouzim su klasické halibut 20mm. Pokiaľ chytám na bahne tak su to kombinácie viacerých druhov a mensi priemer aby som spravil kŕmny koberec. Pokiaľ zacnu pravidelne zábery tak vždy palety vysadím a kŕmim len boilies.

Orthodox carp Jacko

Ktoré boilies je od Orthodox najlepšie na jar? Chcem ísť hneď prvý víkend a neviem sa rozhodnúť, čo si zobrať.

Čeko > 21. 01. 2013 02:49

3 Fruit,Tropic Fish a Vulcán,určite by som si pribalil aj totožné Fresh-ky,

Imperial baits Suefish

Kde sa dajú na Slovensku kúpiť produkty Imperial baits. Myslím kamenný obchod.

Hirmi > 8. 01. 2013 15:58

Napríklad rybárske potreby RYBÁRIK v Poprade. Bližšie informácie na rybarikpp.sk, alebo si stačí vybrať odtiaľ: https://www.google.sk/#hl=en&tbo=d&sclient=psy-ab&q=imperial+baits+slovensko

Všeobecne Jarimir H. Slovak

Kto odpovedá na otázky v poradni?

Hirmi > 8. 01. 2013 00:52

Na otázku odpovedajú správcovia značiek. Sú to vybraný profesionáli, ktorí majú za sebou dlhé roky praxe. (A zároveň aj svoje výrobky najlepšie poznajú).