Logo

Poradňa LK BAITS

Ak chcete položiť otázku, musíte sa prihlásiť
schubi

Dobrý deň. Ja by som sa chcel opýtať boiles Compot NHDC a Seafood od Lk baitsu ze na aké rocne obdobie su vhodne kedze tento rok som chytal na tieo gule a moc veľký uspech nemali

Admin > 4. 09. 2014 22:26

No obe gule sú celoročné ale aj trocha špecifické. Seafood je zväčša pomalší ale mnohokrát sa pochytalo aj okamžite. Ja osobne ale Seafood používam ak si dlhodobo prikrmujem alebo idem na viac dní. Dosť často ho kombinujem napríklad so Spice shrimpom. prvé dni ním len krmím a chytám na shrimpa a po 3 dňoch prejdem na Seafood. Často sa mi stalo že potom som začal chytať krajšie ryby. Seafood je typ gule že čím viac a dlhšie sa ním krmí, tým lepšie výsledky sú. Nie je to ale lacná záležitosť. Pre to doporučujem kombinovať a dokrmovať so shrimpom. Teraz cez víkend sme boli na spoločnom chytaní, možno si postrehol a zrovna Marian Sedlák ho kombinoval so Sladkým ananásom. Dával aj pod háčik jeden seafood a jeden ananas. Mal aj najväčšieho kapra a chytal okamžite. Čo sa týka Compotu, nachytalo sa na neho vždy v každom ročnom období a je to naša najrýchlejšia gula a jediná ktorá neobsahuje ani gram rybej múčky ale nenachytal na každej vode. Každopádne ja ho používam iba v zime. Ak v zime na compot nejdu ryby, tak ešte ťažšie by sa chytá na niečo iné. Najkrajšie naše zimné ryby sa pochytali práve na compot. Cez sezonu ale nemám moc info. Viem ale že napríklad v okolí Serede to ľudia berú hodne a že sa im darí ale málokto sa s tým chce pochváliť. Každopádne ale každá naša gula potrebuje čas a aj trochu prikrmiť, inak je to o náhode alebo o dobrých znalostiach rybára a presnom položení nástrahy do miesta kde sa kapre bežne krmia aj prirodzenou potravou.

Lucker

Ktoré boilies si môžem zobrať na rieku apríl/máj. Je tam skôr bahnité dno.

Romes > 13. 02. 2013 14:58

Bahnité dno a na rieke je najlepšie krmiť Boostrom preliatym Euroeconomicom výborný je Sladký Ananás alebo Spice shrimp Chalani na Labe s ním úspešne krmia niektorí aj 2 mesiace a ryba sa im tam vracia, zastaviť rybu na rieke je nemožné ale niektorí tam majú chatky alebo chodia na nejaké miesto celý rok a v pohode a opakovane chytávajú aj tie isté ryby a do toho by som nastražil nejakého panáčika, napríklad Seafood s fluoro ananasom Pop up, môže byť aj pol na pol, len aby to trochu nadnášalo a tam je jedno hocijakú výraznú kombináciu jedna gulička na dno a jedna Pop up. Ja používam v poslednej dobe pol guličky takej a pol takej. Vynikajúce sú napríklad kombinácie Nutric acid s Fluoro ananas alebo Black Protein s Fluoro Kapří tajemství a práve tieto kombinácie máme teraz aj ako novinky v Balanced boilies - teda vyvážené, netreba potom rozrezávať ale použiť už hotové, budeme ich mať aj na CS v Bratislave. Ak by si sa chcel dozvedieť viac, budeme tam a radi sa ti povenujeme.