Logo

Poradňa Všeobecne

Ak chcete položiť otázku, musíte sa prihlásiť
kukuricateam

Dobri den mal by som otasku na rieke Morave ake bojle najčastejšie funguju,ako krmiť použivam kukuricu plus gule vetšinou mam rybu mrenu nemožem sa ich zbaviť poradite mi dakujem s pozdravim Franta...

Admin > 30. 07. 2016 22:42

Táto otázka by mala byť skôr smerovaná do Revíry->Morava. Keďže na Morave chytáme mál, konkrétne Vám nevieme poradiť. Skúste väčšie guličky a ďalej od háčika, to zvykne pomôcť odselektovať bielu rybu.

Gusto22

Ako dosiahnem takú farbu na boilies ako chcem napr.slivkovo fialovú, keď práškové farby aj tekuté menia pri varení odtieň farby.

Admin > 22. 02. 2016 00:16

Gusto, skús sa opýtať v téme na výrobu boilies. Farbu však vieš dosiahnuť pridaním špeciálnej farby do boilies a skús boilies napariť, vtedy sa otieň až tak nezmení.

UltimateCarp

Ahoj, vedel by mi niekto poradiť ohľadne rybačky na revíroch Mereniye a Ecsed. Ide mi len o kontakt na porybného či správcu revírov. Ďakujem veľmi pekne.

Admin > 22. 02. 2016 00:14

merenye.carp.hu -> tu nájdeš všetky informácie, kalendár obsadenosti aj kontakt.

mimicek74

Dobrý deň,mám dilemu.Koncom roka si chcem kúpiť kvalitné navijaky,pozerám diskusie,fora atď.Shimano speedcast,baitruner,ultegra,alebo aj inú značku.Poradte mi.

Admin > 25. 09. 2014 07:23

Nuž, všetko sa odvíja od ceny, ktorú chceš za navijaky použiť. Vymenované navijaky patria medzi kvalitné a určite ani s jedným nespravíš chybu. Shimano Ultegra, je už klasika a určite dobre otestovaný naviják mnohými užívateľmi. Na približne rovnakej úrovni však a cenovo výhodnejšej nájdeš aj napríklad Tica Scepter GTX, GTB, Galant. Určite sa oplatí pozrieť si navijáky od značky FOX, kde bude cena trošku vyššie, alebo prípadne ešte navijaky značky DAIWA, ktoré tiež patria medzi svetovú elitu. Prajeme šťastnú ruku pri výbere. Viac možno v téme navijaky tu na fóre.

jano kapor

Dobry 26.9 idem na preteky na Vindšachta Banska Stiavnica. Viete poradit nestrahu zvolit? Bodovane ryby od 3kg Dakujem

Hirmi > 18. 09. 2014 18:47

Výborne tam fungujú guličky od Garantbaits, ale ak chceš rýcho ťahať rybu, tak odporúčam halibut pelety ;)

Vanko

Ahojte Chcel by som poradit aky boilis funguje Na VN Luborec a ake je tam podlozie. Dakujem

Hirmi > 21. 08. 2014 18:57

Ahoj Vanko. VN Ľuboreč je taká vaňa, veľa zlomov na dne nenájdeš, okrem starého koryta. Podložie a tým si myslel asi dno, je z väčšej miery bahnité. Pri hrádzi je to bahnité dosť ;) V strede nájdeš sonarom koryto, ktoré je ešte ako tak výrazne. Hĺbku máš od 1,5 až po 10 metrov pri hrádzi, ale priemer je od 5 do 7 metrov. Rozloha je 65,5 ha. Prevažne sa na pretekoch chytajú kapríky okolo 50 cm, tie veľmi dobre reagujú na pelety. Najväčšie ryby, o ktorých ja viem sa pohybujú okolo 13-14 kg. Konkrétne ti neviem úplne objektívne poradiť, čo tam funguje, ale videl som pochytať kapríky na Starbaits guličky a určite chybu neurobíš ani z Garantbaits značkou. Určite ti však budú fungovať aj iné značky, tieto však sú už tam odskúšané a viem o výsledkoch. Príjemné chytanie a pozor na sumce, tých je tam tiež dosť.

Kefalin

Ake boiles by ste mi odporucili na vn teply vrch idem tam v strede augusta. Dno je tam bahnite a voda nadpriemerne tepla.

Hirmi > 31. 07. 2014 23:11

Ahoj na Teplom vrchu fungoval NIKL a C4 damson, ale dobré výsledky boli aj na Mikbaits a Starbaits (Hot Demon a SK30).

mfolk

Poraďte nejaky dobry bivak ,2 ososby . lacný..cca 200€

Hirmi > 13. 02. 2013 11:40

Ideálne je založiť tému na túto otázku. Ale z vlastných skúsenosti by som v tejto cenovej hladine odporúčil Starbaits Partner (239€), alebo Starbaits Bivi Session Two Man NEW (159€).

Jarimir H. Slovak

Kto odpovedá na otázky v poradni?

Hirmi > 8. 01. 2013 01:52

Na otázku odpovedajú správcovia značiek. Sú to vybraný profesionáli, ktorí majú za sebou dlhé roky praxe. (A zároveň aj svoje výrobky najlepšie poznajú).