Logo

Taliansky žrebec 26.10 kg

Na prelome marca a apríla som s dvomi kamarátmi absolvoval prvú zahraničnú výpravu. Voľba padla na talianske štrkovisko s hlbšou a priezračnou vodou.

5. 04. 2015, autor: Peter Hofierka
Značka: MIKBAITS

K vode sme dorazili ráno pred rozvidnením a okamžite sa začali pripravovať na lov. Počas vybaľovania sa priamo pred nami vyhodil kapor, preto som nezaváhal a okamžite do vody letela 14mm wazzupka s 8m dlhým nádväzcom. O pár minút som mal prvý záber práve na túto udicu a zdolal som kapra s váhou cca 8kg. Aj keď som Zig Rig skúšal aj počas ďalších dní, záber zo stĺpca som už do konca výpravy nespravil... Celkovo som v priebehu ôsmych dní ulovil 11 kaprov a jedného amura. Pod háčik som našíval tri druhy boilies: pikantnú švestku, Excusive salty KOI a G2. Všetko v priemeroch 16mm. Prvého apríla som prišiel o jednu krajšiu rybu, čo ma dosť mrzelo. Túto stratu mi vynahradil ďalší záber, ktorý prišiel kúsok od brehu na žltú ,, dumbbells ,, Wazzupku 12x16mm, nadipovanú v mojej obľúbenej ananásovej aróme, zmiešanou zo sladidlom NHDC. Nástrahu som mal vyváženú tak, aby plávala len 2cm nad dnom. Dokonalý šupináč s dĺžkou okolo 110cm a váhou 26,10kg mi vynahradil niekoľko predošlých dní bez jediného záberu. Ďalšia fantastická ryba na začiatku novej sezóny mi spravila naozaj veľkú radosť. Ryba bez jedinej vypadnutej šupinky a s čistou papuľou bez stopy po vpichnutí háčikom! 

peter hofierka


Po tomto úlovku bola aktivita rýb opäť pomerne slabá a keď sme aj kapra dostali na podložku, jeho váha sa pohybovala v rozmedzí 3 až 8kg. 

hofierka


Dni, keď nám kapry ignorovali nástrahy sme si vypĺňali lovom Black Bassov. Oklamať ich však nebolo vôbec jednoduché. Po troch úlovkoch nás už dokonale ,,prekukli,, a ďalšieho sme k záberu už nepresvedčili.

mikbaits


Počas noci sme zase poľovali na potkanov, ktorých bolo okolo jazera veľa a vyžierali nám naše boilies. 
Prekvapením bol aj posledný záber, ktorý som mal počas balenia tesne pred odchodom. Bol to amur, ktorý nečakane zabral na 10mm PopUp cesnak...

boilies mikbaits

  Ďalšie úlovky z Mikbaits >>

Nie je možne pridať nový príspevok, pretože nie ste prihlásený
Zatiaľ nikto neuverejnil príspevok.