Logo

Veľkonočné šťastie

e to všetko ako veľký sen.. Neveriacky sa mi premietajú spomienky ktoré som zažil v noci z piatka na sobotu.. Je to niečo úžasné..

29. 03. 2016, autor: Erik Núdzik
Značka: Orthodox carp

Vo štvrtok sme vyrazili na jednu Slovenské štrkovisko – Komjatice. Štrkovisko s rozlohou cca 50ha + - ,ktoré je známe veľmi členitým dnom s kopou prírodnými prekážkami. Cieľom tejto výpravy bolo vytvoriť súhru nášho tímu na rýchlo sa blížiacie preteky ... Výprava trvala od štvrtku do pondelka. Dlhé sonarovanie , mapovanie dna a usadenie bójok nám zabralo takmer pol dňa ..

Orthodoxcarp

 

Dni utekali ako voda a v sobotu poobede sme nemali ani rybu.. Rozhodol som sa zmeniť miesto a montáž položiť do 3,5m hĺbky. Montáž spravená na kameň ,všetko nachystané a hybaj na vodu. Pod háčik som našil 20mm chytačku Vulcan a ako kŕmenie som zvolil hrsť pokrájanej hotovky Vulcan a Golem S. V spolupráci s Maťom Fernerom, ktorý ma držal na mieste v silnom vetre mi pomohlo ,aby som to presne položil.. Prvý záber sa dostavil o 20:00 a hneď sme štartovali na vodu s Lukášom Kankom.

Erik Nudzik

Na konci sa ukázal pekný 8,5kg šupináč.. O dve hodiny sa to znova zopakovalo a na breh sa pozrel šupináč rovnakej váhy.... No a prichádzam k tomu ,kvôli čomu som zažil niečo neuveriteľné. Niečo čo je snom každého rybára, niečo,čo sa nezažíva každú rybačku. O 00:10 zrazu pííp...Rýchlo som sa prebudil a bežal k prútu,preklápam oblúk a vyrážam na vodu s Tomášom Ľuptákom. Prechádzame prvých 100m a nasleduje problém. Silón ide popod strom. Prešla ale chvíľa a silon mi povolil a my pokračujeme ďalej no o 10m zisťujem,že ryba sa nachádza ešte v jednej prekážke.. Dlho som sa to snažil uvolniť,no nedarilo sa a v tom zapol čelovku Tomáš, ktorá presvietila vodu a zbadali sme mohutný strom pod ktorým sa nachádzal silón.. Pár metrov sa vrátili späť a silon vyletel mimo prekážku.

Orthodox carp

Chvíľu potom som si myslel,že je to v ďalšej prekážke,no mýlil som sa. Nastal chvíľkový boj a ryba šup do podberáka a rýchlo na breh. Radosť,ktorá vo mne vládla sa nedá ani opísať od toľkej radosti som stratil reč. Nastalo váženie!!! Zapriahli sme to,kukám kukám a vravím že máme pokazenú váhu ,že ukazuje skoro 2kg no ale ako rybu pokladal na zem váha sa začal točiť naspäť a my sme zistili, že koľká bije kedže váha bola len do 22kg. Lukáš teda bežal pre elektronickú a opäť nastalo váženie .Váha sa zastavila na váhe 23,78kg a pod odčítaní saku váha ryby ostala na 23,20kg! Neuveriteľný 107cm šupináč!

Erik Nudzik

 

Presne ten istý šupináč,ktorého ulovil v minulosti Martin Smolák na váhe 22kg s mierou 105cm.Radosť,obrovská radosť dátum 27.3.2016 sa vo mne zapísal na veky... Nejako stále tomu neverím ,môj nový osobák na Slovensku o takej váhe... Veľmi sa chcem poďakovať aj Matovi Smolákovi, ktorý nám poradil skvelé miesto. Neviem , čo ešte napísať,no v marci chytiť rybu je úspech a takúto no úžas prajem to každemu zažiť.

Orthodox carp diskusia >>

Nie je možne pridať nový príspevok, pretože nie ste prihlásený
Hirmi > 29. 03. 2016 09:05
Erik, gratululujem. Veľmi pekná ryba :) Plusové body pre Orthodoxcarp :)