Logo

Domáca výroba boilies

Popis výroby boilies.

 

Zdravím vás. Chcem vás oboznamiť ako si spravite doma sovoje "guličky", hned nazačiaatku  len okrajom spoemniem že nejsom daky špecialista, ale viem si vyčarovať zauimave ale tajne prisady ktore pridavam do "guličiek". Tak podme k veci.

Budeme potrebovať:

> 20 vajec na 2 KG suchej zmesy

> Zmes 2KG  

> Olej (najlepší je napriklad Lososový alebo sardinkový)

> Amino-CLS Koplex 

-toto su zkaladne prisady na výrobu boilis ( ja osobne použvam všetky prísady na výrobu boilies od Karla NIKLA a som velmi spokojný)

-samozrejme že si možeťe dokkupiť aj dalšie rozne či tekute alebo suche prisady.

ja som napriklad pridaval navyše tekutu potravu LIQUID KRILL a BOOSTER Nočná mora (jak sa hovorý že treba experimentovať) ale netreba to prehanať zase všetko s mierou)

 Môžete si kupiť aj rôzne pomôcky ako su rollball alebo vytlačná pištol, ja všetko robím ručne, ale je to naváš :) 

RECEPT:

> Rozbijeme si určený počer vajec do mysky (možeme použiť aj skrupinu ale maly by sme ich ozdrviť na čo najmenišie)  pridáme Amino-CLS Koplex , za ližičku oleja, podla vlastnej predstavy možme pridať aj dalšie tekute prisady ako je napriklad tekuta selka alebo tekuta potrava Liquid krill atď.  Všetko Piriadne premiešame.

Do druhej mysky si pripravíme suchu zmes 2 kg, do ktorej možeme taktieš pridať  prísady podla vlastnej vole  ako naprikal rybiu mučku, drvene mušle, rozne farbivá, chutove stymulatory, krillová mučka, sojova mučka a vela dalších prisad. Tak isto treba všetko piariadne premiešať.

 

Pametajte! VŽDY MIEŠAME SUCHE PRISADY SO SUCHIMY A TEKUTE S TEKUTÝMY! AŽ POTOM VŠETKO DOKOPY.

Ked sme si všetko piariadne premiešali tak to neháme aspon pol hodinku postať aby sa to všetko dozaeba navzajom absorvovalo, potom zase všetko poriadne premiešame necháme ešte chvilku odstať  a možme do mysky s tekutýmy prisadamy pomaličky sypať suchu zmes a miešať  až kým nám nevznikne ceso s ktoreho  sa budu dať robiť guličky, gulky sa nesmu rozpadavať a moc lepiť.cesto dáme bud do začku alebo do misky a zakrijeme handoru a necháme aspon 20 až 30 minut postať aby sa všetko dalo "dokopy" 

Dobre cesto máme odstate. Teraz možme začať robiť guličky, možme zvoliť viacero postou použiť vytlačaciu pištil a rollball, guličky robiť hned s cesta s lubovolnýmy velkostamy alebo si spraviť približne rovnako velke valčeky, ktore si potom nakrajeme na približne rovnake "peletky" ktore budeme šulať v rukách, ked máme guličky hotove dáme si dať do hrnca velkeho variť vodu , ked voda začne vrieť možme donej Boiliesy opatrne nahadzať, prikrijeme pokličkou a sme tam opatrne premiešame. Ked nám guličky vyplavaju na hladinu tak ich nehávame variť ešta asi 3 až 5 minut. Guličky vyberieme a rozložime bud na suchu utierku alebo na dake sito  a podobne musi to byť prievzdužne, bolisis si porozkladáme aby sa naseba nelepili a neháme susiť. Sušíme podla toho ake ich schceme mať, pokial chceme mať gule odolne proti malým rýbam teda gule tvrde ako kapeť tak možme nechať susič aj 15 dni pokial chceme gule zmraziť a na rubách mať čerstve mekuke boiliesy  ktore sice vydržia menej vo vode  ale su atraktivnejšie tak ich presučume približne 3 dni až týžden a dáme zamraiž alebo možme ešte spraviť dalši vec že si ich dáme do niekd dobre uzatvaratelnej nadoby  a možme ich zaliat niakymy boostramy dipmy a podobne aby boly boiliesy etše atraktivnejšie. A máťe svoje vlastne Boiliesy :) Držím palce pri výrobe.

S pozdravom, Martin Zaklai

Rady špecialistov s NIKL teamu a všetkky prisady a omnoho viac najdete na  http://www.nikl.sk/

 

autor témy: NIKL - NIKLÁČIK
téma založená: 13. 04. 2013
Nie je možne pridať nový príspevok, alebo úlovok pretože nie ste prihlásený
NIKLÁČIK > 14. 04. 2013 23:28 číslo úlovku: 241.
NIKL, Domáca výroba boilies

NIKL / Domáca výroba boilies
príchuť: Nočná Mora Karel NIKL (Domaca výroba)

váha: 5 kg dátum chytenia: 28. 03. 2013
dĺžka: neuvedené miesto chytenia: Malý dunaj

popis: 5 kiláčik v snehu :)

NIKLÁČIK > 13. 04. 2013 00:55 číslo úlovku: 239.
NIKL, Domáca výroba boilies

NIKL / Domáca výroba boilies
príchuť: Nočná mora(domáca výroba)

váha: 8 kg dátum chytenia: 25. 03. 2013
dĺžka: 80 cm miesto chytenia: Malý Dunaj

popis: Tochto macka som chitil na doma robene gule ktore som si robil s NIKL produktov v marcových mrazvých dni na Malom dunaji
Uvedene dlžka a vaha je iba odhadom lebo som ho nemeral a ani nevažil